Młodzież

Juniorzy rozpoczęli grę w grupie mistrzowskiej

• Maciej Szarek
  • Tekst

W ubiegłym tygodniu młodzież KS Vive Kielce rozegrała siedem spotkań. Zaprezentowali się zarówno juniorzy, juniorzy młodsi, jak i młodzicy. Pierwsi, w ramach II ligi, rozpoczęli zmagania w rundzie mistrzowskiej. Niestety, w pierwszym meczu ulegli AZS AGH Kraków.

Po czternastu kolejkach pierwszej rundy KS Vive Kielce uplasował się na czwartej pozycji w swojej grupie II ligi. Zapewniło to nam awans do grupy mistrzowskiej, w której znalazły się po cztery najlepsze ekipy z każdej z dwóch grup. Dzięki temu juniorzy będą mieli okazję ograć się w spotkaniach z silnymi drużynami z Krakowa, Zawadzkich czy Rudy Śląskiej.

W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej KS Vive Kielce zmierzył się z AZS AGH Kraków. Pierwszy kwadrans gry był niezwykle wyrównany (8:8), jednak po jego upływie rywale zaczęli zaznaczać swoją przewagę. Do przerwy krakowianie osiągnęli cztery bramki przewagi, a po przerwie dołożyli kolejne pięć. Najskuteczniejszy w naszym zespole był Aleksander Pinda, który dzięki siedmiu trafieniom wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców rozgrywek (98 goli w 12 meczach).

Po jednym spotkaniu rozegrali juniorzy młodsi w ramach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych. Drużyna Pawła Grecaka pokonała KSSPR Końskie, podczas gdy ekipa Dominika Żyły musiała uznać wyższość ZPRP SMS Kielce. W pierwszym z meczów błysnął Bartosz Szemraj (8 bramek).

Po zimowej przerwie szkolnej do gry wrócili także młodzicy. Nasi najmłodsi przedstawiciele rozegrali cztery spotkania, w tym jedno bratobójcze. Dwukrotnie naszych zawodników pokonała ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego, KS Vive II Kielce ograł drużynę ze Staszowa, a w wewnętrznych derbach padł remis.

Już w piątek, 5 lutego, juniorzy pod opieką Aleksandra Litowskiego rozpoczną fazę 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Celem naszych graczy jest awans do najlepszej czwórki w kraju. W kolejnych tygodniach juniorzy młodsi mają przed sobą ostatnie mecze na szczeblu wojewódzkim i także zmierzają po awans do rozgrywek krajowych. Swoje zmagania kontynuować będą młodzicy.