Juniorzy rozpoczęli grę w grupie mistrzowskiej
03.02.2021, 11:43
Młodzież

Juniorzy rozpoczęli grę w grupie mistrzowskiej

  • Maciej Szarek
  • Tekst

W ubiegłym tygodniu młodzież KS Vive Kielce rozegrała siedem spotkań. Zaprezentowali się zarówno juniorzy, juniorzy młodsi, jak i młodzicy. Pierwsi, w ramach II ligi, rozpoczęli zmagania w rundzie mistrzowskiej. Niestety, w pierwszym meczu ulegli AZS AGH Kraków.

Po czternastu kolejkach pierwszej rundy KS Vive Kielce uplasował się na czwartej pozycji w swojej grupie II ligi. Zapewniło to nam awans do grupy mistrzowskiej, w której znalazły się po cztery najlepsze ekipy z każdej z dwóch grup. Dzięki temu juniorzy będą mieli okazję ograć się w spotkaniach z silnymi drużynami z Krakowa, Zawadzkich czy Rudy Śląskiej.

W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej KS Vive Kielce zmierzył się z AZS AGH Kraków. Pierwszy kwadrans gry był niezwykle wyrównany (8:8), jednak po jego upływie rywale zaczęli zaznaczać swoją przewagę. Do przerwy krakowianie osiągnęli cztery bramki przewagi, a po przerwie dołożyli kolejne pięć. Najskuteczniejszy w naszym zespole był Aleksander Pinda, który dzięki siedmiu trafieniom wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców rozgrywek (98 goli w 12 meczach).

Po jednym spotkaniu rozegrali juniorzy młodsi w ramach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych. Drużyna Pawła Grecaka pokonała KSSPR Końskie, podczas gdy ekipa Dominika Żyły musiała uznać wyższość ZPRP SMS Kielce. W pierwszym z meczów błysnął Bartosz Szemraj (8 bramek).

Po zimowej przerwie szkolnej do gry wrócili także młodzicy. Nasi najmłodsi przedstawiciele rozegrali cztery spotkania, w tym jedno bratobójcze. Dwukrotnie naszych zawodników pokonała ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego, KS Vive II Kielce ograł drużynę ze Staszowa, a w wewnętrznych derbach padł remis.

Już w piątek, 5 lutego, juniorzy pod opieką Aleksandra Litowskiego rozpoczną fazę 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Celem naszych graczy jest awans do najlepszej czwórki w kraju. W kolejnych tygodniach juniorzy młodsi mają przed sobą ostatnie mecze na szczeblu wojewódzkim i także zmierzają po awans do rozgrywek krajowych. Swoje zmagania kontynuować będą młodzicy.

Świętokrzyska Liga Młodzików, 4. kolejka, 30 stycznia:

KS Vive II Kielce - KS KORAB OSiR Staszów 47:16 (22:4)
KS Vive III Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:26 (3:11)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Vive V Kielce 30:24 (15:12)
KS Vive III Kielce - KS Vive V Kielce 22:22 (12:9)

II Liga gr. 4, runda mistrzowska, 15. kolejka, 30 stycznia:

AZS AGH Kraków - KS Vive II Kielce 38:29 (18:14)

KS Vive Kielce: Pietrzyk, Kruk – Górski, Bekier, Przybylski 4, Pinda 7, Surgiel 3, Wojciechowski 1, Więckowski 4, Siołek, Rękas 4, Sztandera 2, Kaczor 4, Erdenberger, Trela, Haba
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 12. kolejka, 30 stycznia:

KS Vive I Kielce - KSSPR Końskie 39:19 (20:11)

KS Vive Kielce: Biela, Salwa, Błasiński – Pinda 5, Różowicz 6, Szemraj 8, Wiśniewski 1, Stępień 1, Barucha 6, Lubczyński 6, Kundera, Osman 6, Krupa, Grzela, Winiarski
Trener: Paweł Grecak

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 12. kolejka, 29 stycznia:

KS Vive II Kielce - NLO SMS ZPRP Kielce IV 20:35 (9:18)

KS Vive Kielce: Tokarczyk, Łęski – Urban, Góral, Augustowski 1, O. Trela 6, Pakaszewski 3, Dąbrowski, Michalczyk 1, Tobera, Sęk, Olczyk 2, Waligórski, Włodarski 6, Trybulak 1, D. Trela
Trener: Dominik Żyła