1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Kielcach
04.02.2021, 11:51
Młodzież

1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Kielcach

Od 5 do 7 lutego w kieleckiej hali przy ul. Krakowskiej trwać będzie turniej fazy 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Oprócz gospodarzy, KS Vive Kielce, wezmą w nim udział drużyny z Opola, Puław i Bartoszyc. Stawką awans do kolejnej rundy.

KS Vive Kielce wygrał zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów, dzięki czemu kielecka młodzież uzyskała przepustkę na szczebel krajowy. Podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego pewnie zrealizowali swój cel na pierwszą część sezonu. Jak zapowiadali jednak od początku kampanii, prawdziwa gra zaczyna się dopiero teraz. Pierwszym etapem walki o finałowy turniej Final Four i półfinał Mistrzostw Polski Juniorów jest faza 1/16 finału. Turniej ten odbędzie się w Kielcach. Promocję uzyskają dwie najlepsze drużyny, zwycięzca turnieju otrzyma prawo organizacji fazy 1/8 finału.

Sezon układa się dla nas dobrze. Juniorzy wygrali ligę wojewódzką, awansowali do grupy mistrzowskiej w II lidze. Naszym celem jest awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. A tam może się już wszystko zdarzyć. To trochę jak finały Ligi Mistrzów, tyle że na nieco niższym poziomie! Ale dla chłopaków, na ich etapie przygody z piłką ręczną, znaczą pewnie tyle samo – zapowiada Wojciech Partyka, kierownik grup młodzieżowych KS Vive Kielce.

Terminarz:

Piątek, 5 lutego:

16.00: Gwardia I Opole - Azoty Puławy
18.00: KS Vive Kielce - MDK Bartoszyce

Sobota, 6 lutego:

10.00: MDK Bartoszyce - Gwardia I Opole
12.00: KS Vive Kielce - Azoty Puławy

Niedziela, 7 lutego:

10.00: Azoty Puławy - MDK Bartoszyce
12.00: KS Vive Kielce - Gwardia I Opole
13.00: oficjalne zakończenie turnieju