"W klinikach ENER VITA eliminujemy przyczyny wszelkich dolegliwości, nie tylko objawy"
08.02.2021, 11:49
Poza boiskiem

"W klinikach ENER VITA eliminujemy przyczyny wszelkich dolegliwości, nie tylko objawy"

  • Maciej Szarek
  • Tekst

"Objawy są zwykle widoczne, my chcemy poznać przyczyny chorób naszych pacjentów. Wiedza, doświadczenie i nowoczesny sprzęt to czynniki, które nas wyróżniają" – mówi Paweł Czarkowski, właściciel kliniki Ener Vita, zajmującej się medycyną naturalną oraz członek projektu Join Bertus.

Join Bertus: Skąd zaangażowanie w projekt Join Bertus?

Paweł Czarkowski, właściciel kliniki Ener Vita: Przede wszystkim jesteśmy dumni, że możemy wspierać i być członkami tak prestiżowego klubu piłki ręcznej, którego od lat jesteśmy kibicami. Popieramy idee symbiozy w klubie, czyli łączenia sportu z szeroko rozumianym biznesem. Dzięki temu otwieramy nowe możliwości współpracy pomiędzy członkami klubu i budujemy nowe, inspirujące relacje partnerskie i biznesowe.

Pana klinika zajmuje się medycyną naturalną. Czy sportowcy często korzystają z jej usług?

Zdecydowanie tak. W naszych klinikach dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem terapeutycznym do fizjoterapii energotonowej. Dzięki nowym rozwiązaniom możemy usprawnić działanie poszczególnych narządów, zmniejszamy ból, a także zwiększamy metabolizm i witalizację całego organizmu. Terapie przez nas stosowane są idealnym rozwiązaniem zarówno jako wzmocnienie organizmu przed treningami i zawodami, ale także po wzmożonym wysiłku celem przywrócenia równowagi i odzyskaniu energii do dalszych ćwiczeń, a przede wszystkim do osiągania sukcesów.

Każda osoba regularnie uprawiająca sport, odczuwa czasem spadki energetyczne i zmęczenie, co może wpłynąć na ogólną efektywność. Dzięki nam wydolność wyczynowa u sportowców wzrasta nawet o 20%! Naszymi pacjentami są zarówno sportowcy amatorzy, jak i zawodowcy tacy jak mistrzowie judo i karate.

Medycyna naturalna uzupełnia konwencjonalną?

Jak najbardziej. Co więcej, myślę, że granica między nimi zaciera się, a niebawem zniknie całkowicie. Sęk w tym, żeby połączyć te dziedziny, czyli wiedzę konwencjonalną z odkryciami medycyny naturalnej. Na końcu najważniejsze to wyleczyć pacjenta skutecznie. Nie tylko objawowo, trzeba też szukać całościowych przyczyn schorzeń i z nimi walczyć. I my to właśnie robimy. Tylko dokładna diagnostyka pozwoli wykryć wszystkie zagrożenia i je zlikwidować. Dlatego my do badań podchodzimy holistycznie, sprawdzając wszystkie organy, wszystkie systemy, bo wiemy, że w naszym organizmie wszystko jest ze sobą połączone. To jest istota naszego działania.

To podejście się zmienia? Czasem o medycynie naturalnej można było usłyszeć, że to wymysły.

Oj, tak! Przecież jeszcze niedawno akupunktura była niedoceniana przez całe środowisko medycyny akademickiej! A dziś to jeden z najlepiej rozwijających się działów w branży. My stawiamy na biorezonans komórkowy, który wykorzystujemy do diagnostyki i terapii. Jest to połączenie akupunktury i biorezonansu. Oferujemy także fantastyczne zabiegi z wykorzystaniem ozonu.

Pamiętajmy, że Światowa Organizacji Zdrowia w 2019 roku dała zielone światło na udział medycyny naturalnej w leczeniu konwencjonalnym. W ostatnich latach dostrzegamy zwrot ku naturze w wielu dziedzinach naszego życia. Te przemiany to tylko kwestia czasu i przekonania pacjentów oraz lekarzy.

Co wyróżnia Państwa klinikę? Na Państwa stronie internetowej możemy przeczytać, że tytułujecie się "wiodącą kliniką na rynku usług medycznych w Polsce".

Dowodem naszej skuteczności niech będzie już niemal 30 lat zaufania pacjentów. Najważniejsza kwestia to nasze doświadczenie, wiedza i wykorzystanie najnowszych technologii. Bazujemy na wiedzy sprawdzonego personelu, specjalistów, z którymi pracujemy od lat. I to nie jest pusty slogan reklamowy, bo z dumą mogę powiedzieć, że cieszymy się najlepszą możliwą reklamą, czyli pocztą pantoflową, która funkcjonuje u nas znakomicie. Myślę, że około 70% nowych pacjentów przychodzi do nas z polecenia byłych lub obecnych pacjentów. I to nie tylko z Polski, bo coraz częściej zdarzają się osoby, które przyjeżdżają do ENER VITA specjalnie z zagranicy! To zmusza nas i motywuje do działania i rozwoju, by ciągle być na bieżąco. Bazowanie na wiedzy sprzed 15 lat to w naszej branży nonsens. Wiemy, że na końcu to pacjent dokonuje wyboru, dlatego też chcemy zwiększyć świadomość, że istnieją takie metody leczenia, jak nasze. Promocja poprzez propagowanie sportu to bardzo dobra droga ku temu.

Skoro o świadomości mowa, na koniec zapytam czy świadomość ludzi względem własnego ciała i zdrowia wzrasta? Modny jest styl życia fit, koronawirus także sprawił, że bardziej zaczęliśmy interesować się sami sobą.

Zdecydowanie świadomość rośnie. Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają, poszukują alternatywnych i skutecznych form diagnostyki i leczenia. Wiedzą, że chcą zmienić coś w swoim życiu, raz na zawsze pragną uporać się z dolegliwościami, ale niekoniecznie przy udziale farmaceutyków. Obserwując naszych pacjentów we wszystkich Klinikach ENER VITA w różnych zakątkach Polski, to stwierdzam, że jest tutaj ogromny postęp. Mamy też coraz pozytywniejszy odzew od lekarzy, którzy często przepisują nasze metody swoim pacjentom. Uważam to za duży sukces.

Więcej na stronie Partnera: www.enervita.pl