Początek wyjazdowego tournée
20.02.2021, 08:29
Zapowiedź

Początek wyjazdowego tournée

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Łomża Vive Kielce zmierzy się z Torus Wybrzeżem Gdańsk w sobotę, 20 lutego, w ramach 14. serii PGNiG Superligi. To pierwsze z czterech spotkań na wyjeździe z rzędu, jakie czekają Mistrzów Polski. – „Czeka nas trudny okres, ale będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu" - mówi trener Talant Dujshebaev.

Żółto-biało-niebiescy sobotnim starciem rozpoczynają wyjazdowe tournée. W ciągu ośmiu dni Łomża Vive Kielce na obcych parkietach rozegra cztery spotkania: w Gdańsku (sobota, 20 lutego), Paryżu (wtorek), Segedynie (czwartek) oraz Szczecinie (sobota, 27 lutego).

Całe szczęście, że spotkanie w Gdańsku gramy o godzinie 13, bo mamy jeszcze czas wrócić do Kielc przed wyjazdem do Paryża. Będziemy tutaj późno w nocy, a już w niedzielę rano mamy testy na koronawirusa przed meczem Ligi Mistrzów. Czeka nas trudny okres, wiele spotkań, podróży, ale będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu – zapowiada trener Dujshebaev.

Jakiego składu Mistrzów Polski można spodziewać się w sobotę?

Na pewno będą rotacje, jak zawsze w polskiej lidze. Niemożliwe jest rozegrać tym samym składem 12 spotkań w 30 dni. Szanujemy każdego przeciwnika, ale mamy swój cel i jest to nam potrzebne – tłumaczy szkoleniowiec.

A zatem swoje minuty dostać mogą młodzi zawodnicy, zwykle mniej eksploatowani w meczach Ligi Mistrzów. Możliwy jest debiut Faruka Yusufa z Nigerii, który udał się na wyjazd z drużyną. Swoje nadzieje przedstawia Sebastian Kaczor.

Ostatnimi czasy nie udało mi się zdobyć wiele minut na boisku, dlatego w Gdańsku liczę, że dostanę szansę nie tylko jako obserwator z boku, ale już na parkiecie. Uczę się nawet oglądając drużynę z ławki, ale gra to zawsze co innego. Do Gdańska mam duży sentyment, bo spędziłem tam wiele czasu w Szkole Mistrzostwa Sportowego, ale na parkiecie sentymentów nie będzie – wyjaśnia obrotowy.

Torus Wybrzeże Gdańsk to obecnie 12. ekipa w ligowej tabeli. W jej szeregach znajdziemy wiele znajomych twarzy, dla przykładu asystentem trenera jest Mariusz Jurkiewicz, a na parkiecie występuje Mateusz Jachlewski. Kielczanie to liderzy zmagań. Z dziewięcioma punktami przewagi (przy jednym meczu rozegranym więcej) Łomża Vive Kielce prowadzi nad Orlen Wisłą Płock.

Mecz Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce odbędzie się w sobotę, 20 lutego, o godz. 13.00. Transmisja będzie dostępna na portalu Emocje.tv.