Tydzień pod znakiem młodzików
23.02.2021, 10:33
Młodzież

Tydzień pod znakiem młodzików

  • Maciej Szarek
  • Tekst

W ubiegłym tygodniu cała uwaga w rozgrywkach młodzieżowych spadła na najmłodszych reprezentantów naszego klubu. Aż pięć ekip pod egidą KS Vive Kielce wzięło udział w ośmiu spotkaniach w kategorii młodzika. Sześć z nich padło łupem kielczan.

Najmłodsi przedstawiciele naszego klubu wrócili na dobre do gry po zimowej przerwie na ferie szkolne. Młodzicy tydzień po tygodniu rozgrywają kolejne spotkania w ramach Świętokrzyskiej Ligi Młodzików.

W minionym tygodniu drużyny KS Vive Kielce wzięły udział w ośmiu spotkaniach, w których dwukrotnie obserwowaliśmy bratobójcze starcie. Oznacza to, że każda z ekip dwa razy zaprezentowała się na parkiecie. Komplet triumfów odniosły zespoły KS Vive Kielce I oraz II pod opieką kolejno Krzysztofa Palucha oraz Dominika Czerwińskiego.

To właśnie te dwie drużyny plasują się na podium ligowej tabeli. Prowadzi KS Vive I Kielce, za nim KS Vive II Kielce, a podium uzupełnia SPR Wisła Sandomierz. Na czwartym miejscu znajduje się zaś KS Vive IV Kielce, szóstą lokatę okupuje KS Vive III Kielce, a ósmą drużyna oznaczona jako KS Vive V Kielce. W zmaganiach bierze udział dziewięć zespołów.

Po zakończeniu fazy wojewódzkiej najlepsze drużyny wezmą udział w grze o Puchar Prezesa ZPRP, o który walczyć będą ekipy z całej Polski.

Dwie drużyny, które plasują się najwyżej, pochodzą z rocznika 2006. To już bardziej ukształtowani gracze, którzy na poważnie myślą o grze w piłkę ręczną. Jeśli chodzi o zespoły z rocznika 2007, to wciąż jest przede wszystkim zabawa. To bardzo młodzi chłopcy i na tym etapie nie ocenia się jeszcze zawodników czy czeka ich przyszłość. Za rok wśród chłopców z niższego rocznika nastąpi selekcja i również będziemy mieli dwie drużyny - wyjaśnia Wojciech Partyka, kierownik grup młodzieżowych KS Vive Kielce.

Wyniki:

Świętokrzyska Liga Młodzików, II runda, 1. kolejka, 20-21 lutego:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Vive II Kielce 14:37 (9:16)
KS Vive II Kielce - KS Vive V Kielce 42:19 (22:9)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Vive V Kielce 26:23 (18:11)
KS Vive IV Kielce - KS Vive I Kielce 9:34 (3:15)
KS Vive I Kielce - KS KORAB OSiR Staszów 37:19 (20:6)
KS Vive IV Kielce - KS KORAB OSiR Staszów 22:21 (9:8)
KS Vive III Kielce - KSSPR Końskie 24:17 (11:8)
KS Vive III Kielce - SPR Wisła Sandomierz 19:34 (9:16)