Derby juniorów młodszych na koniec ŚLJM
16.02.2021, 12:58
Młodzież

Derby juniorów młodszych na koniec ŚLJM

  • Maciej Szarek
  • Tekst

W ubiegłym tygodniu (od 8 do 14 lutego) derbowym meczem zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych zakończyli podopieczni trenera Dominika Żyły, jeden mecz pozostał chłopcom Pawła Grecaka. Obie drużyny zakwalifikowały się już do Mistrzostw Polski. Na parkiecie zobaczyliśmy też juniorów w ramach II ligi oraz młodzików.

Wydarzeniem tygodnia wśród rozgrywek młodzieżowych były wewnątrzklubowe derby na zakończenie zmagań w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych dla graczy trenera Żyły, podczas gdy drużynę szkoleniowca Grecaka czekać będzie jeszcze zaległy mecz z NLO SMS Kielce. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania obie nasze ekipy były już pewne awansu na szczebel krajowy i udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Derby padły łupem KS Vive I Kielce prowadzonemu przez Pawła Grecaka. Jest to zespół złożony z graczy rok starszych niż koledzy z drugiej drużyny. Podopieczni trenera Grecaka przewagę osiągnęli pod koniec pierwszej połowy, kiedy to rzucili cztery bramki z rzędu. Do tego czasu mecz toczył się w rytmie gol za gol. W drugiej partii bardziej doświadczeni i starsi chłopcy nie wypuścili już wypracowanej przewagi z rąk. Najczęściej w meczu trafiali Jakub Pinda i Jakub Lubczyński (dla KS Vive I Kielce) oraz Kacper Olczyk (dla KS Vive II Kielce). Wszyscy zdobyli po siedem bramek.

Najstarsi, czyli juniorzy pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego, dzięki dobrym występom w pierwszej części sezonu w ramach II ligi, zakwalifikowali się do Grupy Mistrzowskiej, gdzie mają okazję mierzyć się z o wiele silniejszymi oraz doświadczonymi drużynami. W ubiegłym tygodniu ich przeciwnikiem była drużyna ASPR Zawadzkie.

Rywale zwyciężyli 42:27, wysoką przewagę osiągając już po kwadransie gry (10:3). Dla naszych zawodników jest to jednak świetna okazja, by sprawdzić się w starciu ze starszymi i mocniejszymi przeciwnikami, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Najwięcej, bo osiem bramek, dla kieleckiego zespołu zdobył Piotr Rękas.

Zaległe mecze w minionym tygodniu nadrobili także młodzicy Krzysztofa Palucha. KS Vive I Kielce wygrało oba spotkania i objęło fotel lidera w tabeli Świętokrzyskiej Lidze Młodzików. W przyszłym tygodniu do gry przystąpi wszystkie pięć drużyn naszego klubu w tej kategorii wiekowej.

Wyniki:

Świętokrzyska Liga Młodzików, I runda, 3. kolejka, 14 lutego:

KS Vive I Kielce - KS KORAB OSiR Staszów 46:19 (19:7)
KS Vive V Kielce - KS Vive I Kielce 0:10 (walkower)

II Liga Mężczyzn gr. 4, Grupa Mistrzowska, 16. kolejka, 13 lutego:

KS Vive II Kielce - ASPR Zawadzkie 10:20 (27:42)

KS Vive Kielce: Pietrzyk, Kruk – Górski 1, Bekier 1, Przybylski 3, Pinda 6, Wojciechowski 2, Więckowski, Siołek 6, Rękas 8, Sztandera, Erdenberger, Trela, Haba, Machocki, Bandrowski
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, II kolejka. 14 runda, 11 lutego:

KS Vive I Kielce - KS Vive II Kielce 37:29 (18:16)

KS Vive I Kielce: Biela, Salwa, Błasiński – Pinda 7, Różowicz 4, Szemraj 3, Wiśniewski, Stępień 1, Barucha 5, Lubczyński 7, Kundera 1, Osman 7, Krupa, Grzela, Winiarski 2
Trener: Paweł Grecak

KS Vive II Kielce: Tokarczyk, Wiech – Góral 1, Augustowski 2, Jaworski, O. Trela 1, Lamczyk, Pakaszewski 3, Michalczyk, Tobera, Sęk 3, Olczyk 7, Waligórski 3, Włodarski 4, Trybulak 3, D. Trela 2
Trener: Dominik Żyła