Tydzień derbów wśród młodzików
09.03.2021, 15:07
Młodzież

Tydzień derbów wśród młodzików

W ubiegłym tygodniu wśród rozgrywek młodzieżowych do gry przystąpili jedynie zawodnicy w kategorii młodzika. Nie oznacza to bynajmniej, że zabrakło emocji. Od soboty do poniedziałku pięć drużyn pod egidą KS Vive Kielce wzięło udział w sześciu spotkaniach Świętokrzyskiej Ligi Młodzików, z czego aż cztery okazały się wewnętrznymi derbami.

Na parkiecie zaprezentowały się wszystkie nasze zespoły młodzików pod opieką trenerów Krzysztofa Palucha (KS Vive I Kielce), Dominika Czerwińskiego (II), Pawła Grecaka (III), Tomasza Litwina (IV) oraz Tomasza Olesińskiego (V). Każda z ekip rozegrała po dwa mecze.

Komplet zwycięstw odniosły drużyny złożone z zawodników ze starszego rocznika: KS Vive I oraz KS Vive II Kielce. Oba zespoły przodują także w ligowej tabeli. Prowadzi KS Vive II o punkt przed KS Vive I. Chłopcy Krzysztofa Palucha mają jednak jeden mecz rozegrany mniej i jako jedyna niepokonana dotąd drużyna w rozgrywkach mają duże szanse, by niedługo wrócić na fotel lidera.

Za plecami naszych zespołów plasują się SPR Wisła Sandomierz oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pozostałe ekipy KS Vive Kielce zajmują miejsca 5., 6. oraz 9. Najlepsze zespoły na koniec zmagań awansują do rozgrywek o Puchar Prezesa ZPRP.

Dwóch naszych zawodników jest także w czołówce klasyfikacji strzelców ŚLM. Jakub Osuch zajmuje w tym zestawieniu pierwszą lokatę, a Piotr Tarłowski czwartą. Obaj występują w zespole KS Vive II Kielce.

W ostatniej serii gier doszło do aż czterech potyczek między różnymi zespołami naszego klubu. Wyniki uwydatniły znaczenie choćby roku przewagi w rozwoju zawodników na tym etapie, drużyny KS Vive I oraz II rywali dystansowały bowiem nierzadko różnicą około 20 bramek.

Świętokrzyska Liga Młodzików, II runda, 3. kolejka, 6-8 luty:

KS Vive I Kielce - KS Vive V Kielce 43:17 (21:18)
Najwięcej bramek dla KS Vive I: Marcel Latosiński 10
Najwięcej bramek dla KS Vive V: Karol Szymonek 10

KS Vive III Kielce - KS Vive V Kielce 26:13 (12:4)
Najwięcej bramek dla KS Vive III: Jakub Borto 10
Najwięcej bramek dla KS Vive V: Karol Szymonek 4

KS Vive I Kielce - KS Vive III Kielce 36:18 (18:7)
Najwięcej bramek dla KS Vive I: Olaf Tobera 9
Najwięcej bramek dla KS Vive III: Jakub Grdeń 5

KSSPR Końskie - KS Vive IV Kielce 14:12 (5:7)
Najwięcej bramek dla KS Vive IV: Jakub Borowiec, Robert Fąfara, Karol Gudziński (po 3)

KS Vive II Kielce - KS Vive IV Kielce 34:9 (20:4)
Najwięcej bramek dla KS Vive II: Jakub Osuch 13
Najwięcej bramek dla KS Vive IV: Wiktor Cieśla, Oliver Nogaj (po 2)

KSSPR Końskie - KS Vive II Kielce 14:31 (8:12)
Najwięcej bramek dla KS Vive II: Jakub Osuch 8