News

"To jest praktycznie finał!". W czwartek gramy z Płockiem!

• Tomasz Fąfara

Tomasz Fąfara

W czwartek, 18 marca, w Hali Legionów zagości najwyższy poziom piłki ręcznej w krajowym wydaniu. W ramach półfinału PGNiG Pucharu Polski drużyna Łomża Vive Kielce podejmie Orlen Wisłę Płock. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:00. Transmisja w TVP Sport.

W zeszłym sezonie rozgrywek PGNiG Pucharu Polski nie dokończono. W ostatniej chwili odwołany został turniej Final4, który miał odbyć się w Lublinie. Nie licząc więc zeszłorocznej przerwy kielczanie na koncie mają 11 triumfów z rzędu (ostatni raz Pucharu Polski nie wygraliśmy w 2008 roku), a w całej historii rozgrywek aż 16. W sezonie 2020/2021 do zawodów dołączamy w półfinale, gdzie od razu czeka nas starcie z zespołem, z którym zwykle mierzyliśmy się w finale – po drugiej stronie boiska stanie Orlen Wisła Płock.

To jest praktycznie finał! Gramy przeciwko najlepszej drużynie w Polsce, zaraz obok nas! To będzie bardzo trudny mecz, wszyscy znamy siłę tego zespołu – zapowiada trener Talant Dujshebaev – Takie spotkania nie wymagają dodatkowej motywacji, to duża radość móc w nich grać, szczególnie, że to odbywa się w domu!

We wtorkowy wieczór w Hali Legionów odbył się briefing prasowy z udziałem szkoleniowca Łomża Vive Kielce oraz zawodników: Mateusza Korneckiego i Igora Karačicia. Zapis rozmowy można obejrzeć na profilu @kielcehandball na Facebooku [LINK]

Zwycięzca czwartkowego pojedynku zmierzy się w finale z ekipą Grupa Azoty Tarnów, która w swoim półfinale pokonała Zagłębie Lubin 30:21.