Znamy projekt koszulki Mistrzów Polski w sezonie 2021/2022!
17.03.2021, 15:57
News Poza boiskiem

Znamy projekt koszulki Mistrzów Polski w sezonie 2021/2022!

Za nami emocjonujący weekend, podczas którego poznaliśmy 12 projektów koszulki meczowej drużyny Łomża Vive Kielce na kolejny sezon. Propozycje przygotowali zdolni polscy graficy, rywalizujący w Polish Kit League, jedynej w Polsce lidze projektantów strojów sportowych. Wygrał jeden.

Graficy zagrali ze sobą „mecze”, wystawiając pod ocenę kibiców swoje projekty w sześciu parach. Poszczególne głosowania trwały po trzy godziny na Twitterze. Następnie spośród wszystkich projektów wybraliśmy sześć, które dodatkowo poddaliśmy kolejnym głosowaniom. Swoich faworytów wybrali:

 • Kibice w głosowaniu na Facebooku,
 • Zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce,
 • Dziennikarze,
 • Pracownicy Klubu.

polish kit league

Wyniki poszczególnych głosowań (pierwsza trójka):

Kibice (Facebook):

 1. Vigo
 2. Brisbane
 3. Osaka

Zawodnicy:

 1. Vigo
 2. Osaka
 3. Calgary

Dziennikarze:

 1. Vigo
 2. Osaka
 3. Calgary

Pracownicy Klubu:

 1. Vigo
 2. Brisbane
 3. Calgary

Koszulka projektanta kryjącego się pod nickiem Vigo okazała się zdecydowanym faworytem, wygrywając głosowania we wszystkich grupach. Dużą popularnością cieszyły się także koszulki Brisbane, Calgary i Osaka. Zgodnie z zasadami Polish Kit League, nie zdradzamy nazwisk projektantów.

Mamy więc zwycięzcę i to właśnie projekt Vigo stanie się oficjalną koszulką meczową drużyny Łomża Vive Kielce w sezonie 2021/2022. W najbliższym czasie, wspólnie z grafikiem Vigo klub będzie dopracowywał projekt, uwzględniając komentarze kibiców, widoczność logotypów sponsorskich oraz regulacje dotyczące strojów w rozgrywkach. Opracowane zostaną także inne wersje kolorystyczne projektu.

Jako klub bardzo cieszymy się z inicjatywy i dziękujemy wszystkim projektantom, którzy wzięli udział w zabawie. Projekty wniosły wiele świeżości i wywołały duże zainteresowanie kibiców oraz mediów! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w inicjatywę, przede wszystkim zaś organizatorom Polish Kit League i grafikom!