Juniorzy wrócili do gry w II lidze
23.03.2021, 12:26
Młodzież

Juniorzy wrócili do gry w II lidze

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Kielecka młodzież, biorąca udział w zmaganiach II ligi, uległa w sobotę AZS AGH Kraków (21:33) w 19. kolejce rozgrywek. Podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego wrócili na parkiet po niemal miesiącu przerwy. Był to jedyny mecz juniorskich drużyn naszego klubu w ubiegłym tygodniu.

KS Vive Kielce uczestniczy w zmaganiach Grupy Mistrzowskiej II ligi dzięki dobrym występom w pierwszej części sezonu w fazie zasadniczej. Na tym etapie rozgrywek młodzi przedstawiciele naszego klubu mierzą się z o wiele silniejszymi rywalami, zbierając doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości.

Ostatni raz zawodnicy Aleksandra Litowskiego wybiegli na parkiet 27 lutego w meczu z SPR Grunwald Rudą Śląską. Po niemal miesięcznej pauzie powrócili do rozgrywek w starciu z liderami tabeli, AZS AGH Kraków. Wyzwanie, jakie stało przed KS Vive II Kielce, było zatem bardzo duże.

Rywale zwyciężyli 33:21, już do przerwy prowadząc 19:9. Zadecydowały pierwsze minuty spotkania, goście zdobyli bowiem pierwsze osiem bramek w meczu. Nasi zawodnicy nie spuścili jednak głów i pomimo falstartu w kolejnych fragmentach meczu nie pozwalali rywalom zbudować jeszcze większej przewagi. Różnica wzrosła dopiero w trakcie drugiej połowy.

Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był Aleksander Pinda (8 bramek). Rozgrywający zajmuje zresztą trzecie miejsce wśród najlepszych strzelców rozgrywek (112 bramek w 14 meczach). KS Vive Kielce zajmuje natomiast 8. lokatę w tabeli. Za tydzień naszych graczy czeka starcie z SMS III ZPRP Kielce.

II Liga Mężczyzn gr. 4, Grupa Mistrzowska, 19. kolejka:

KS Vive II Kielce - AZS AGH Kraków 21:33 (9:19)

KS Vive Kielce: Pietrzyk, Trela – Przybylski 1, Pinda 8, Wojciechowski 1, Więckowski 3, Siołek 1, Pakaszewski 1, Erdenberger, Haba 2, Machocki 2, Olczyk, Bandrowski 2, Włodarski
Trener: Aleksander Litowski