Dani Dujshebaev po ciężkiej operacji
25.03.2021, 21:11
News raport zdrowotny

Dani Dujshebaev po ciężkiej operacji

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

W czwartek, 25 marca, w godzinach popołudniowych odbyła się operacja rozgrywającego drużyny Łomża Vive Kielce, Daniela Dujshebaeva. Zawodnik doznał poważnej kontuzji kolana podczas półfinałowego meczu Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock.

O okolicznościach urazu Daniego informowaliśmy TUTAJ. W 19. minucie spotkania z Orlen Wisłą Płock, podczas ataku na bramkę rywali, nasz rozgrywający został pchnięty przez Leona Susnję oraz Philipa Stenmalma, a dodatkowo uderzony w twarz przez Mirsada Terzicia. Dani upadł, łapiąc się za prawe kolano i boisko opuścił podtrzymywany przez kolegów z drużyny. Rezonans wykazał zerwanie więzadła krzyżowego i uszkodzenie obu łąkotek.

Podczas operacji potwierdziło się, że kolano wygląda źle. Zerwane zostało więzadło krzyżowe i uszkodzone obie łąkotki, a sam zabieg był bardzo trudny, ale udał się. Dani przebywa w szpitalu i pozostanie w nim do odzyskani czucia w nodze – relacjonuje klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek.

Rozgrywający po upływie około doby powinien zostać wypisany ze szpitala, a następnie, po dziesięciu dniach stawi się u lekarza na zdjęcie szwów. Przed Danim długa rehabilitacja, której pierwsze etapy spędzi w Hiszpanii. Hiszpańscy lekarze cały czas pozostają w kontakcie z klubem. Przypomnijmy, że to drugi poważny uraz tego samego kolana. Poprzednim razem Dani zerwał więzadło w 2019 roku.

Życzymy Daniemu wiele siły i pomyślnego powrotu do zdrowia! O przebiegu rehabilitacji i samopoczuciu zawodnika będziemy informować na bieżąco w kanałach klubowych. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i sprawną organizację najlepszej opieki dla Daniela Dujshebaeva hiszpańskiemu związkowi piłki ręcznej!