"To najważniejszy mecz sezonu"
30.03.2021, 15:40
News

"To najważniejszy mecz sezonu"

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

 

W środę, 31 marca, Łomża Vive Kielce rozpocznie bój o ćwierćfinał Ligi Mistrzów przeciwko HBC Nantes. Pierwsze spotkanie odbędzie się we Francji o godz. 20.45. "To jak dotąd najważniejszy mecz sezonu" – zapowiada trener Talant Dujshebaev.

Sezon 2020/21 wchodzi w decydującą fazę. Łomża Vive Kielce, po zajęciu trzeciego miejsca fazie grupowej, o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów rywalizować będzie z francuskim HBC Nantes. Rywale uplasowali się na 6. lokacie w Grupie B. Oba spotkania z drużyną Nantes odbędą się w środy o tej samej godzinie: 31 marca oraz 7 kwietnia o 20.45.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca w grupie, jak chcieliśmy, to mecz z HBC Nantes jest jak dotąd najważniejszy w sezonie. Francuzi to mocny przeciwnik, którego wiele osób może nie docenić. Tak, to nie jest PSG czy THW Kiel, ale Nantes pokazało już, że potrafi wygrywać z każdym i równie dobrze może awansować do Kolonii. Jeżeli chcemy pokonać Francuzów, musimy zagrać bardzo dobrze przez całe 120 minut. Jeśli na koniec meczu w Kielcach bilans będzie na naszą korzyść, choćby o jedno trafienie, to już będę zadowolony – mówi przed dwumeczem trener Talant Dujshebaev.

W poniedziałek popołudniu w Hali Legionów odbył się briefing prasowy przed nadchodzącą rywalizacją. Oprócz szkoleniowca Łomża Vive Kielce udział wzięli w nim Andreas Wolff, Nicolas Tournat oraz Szymon Sićko. Zapis rozmów można obejrzeć na profilu @kielcehandball na Facebooku [LINK]