Kaczor: Młodzi liczą na szansę

• Maciej Szarek

• Patryk Ptak

Patryk_Ptak

Drużyna Łomża Vive Kielce zmierzy się z KPR Gwardią Opole w ramach 19. kolejki PGNiG Superligi. “Rywale to młody i ambitny zespół. Mam nadzieję, że i my, młodzi gracze w Łomża Vive Kielce, dostaniemy od trenera dużo minut. Młodzież po obu stronach parkietu będzie miała wiele do udowodnienia” – mówi Sebastian Kaczor.

Mistrzowie Polski do kolejnej ligowej potyczki przystępują po bolesnej porażce przeciw HBC Nantes (31:34) i odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Przegrana dotknęła zespół Łomża Vive Kielce.

Jest nam wszystkim bardzo przykro, że nie udało się awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Taki jest jednak sport i raz się wygrywa, a raz się przegrywa. W kolejnym sezonie na pewno będziemy chcieli pokazać więcej i wypaść lepiej. Teraz zostało nam jeszcze kilka meczów i postaramy się wygrać je wszystkie, żeby sezon zakończyć najlepiej jak się da – mówi Cezary Surgiel.

A Sebastian Kaczor dodaje – Przegraliśmy i atmosfera w drużynie jest średnia, bo wszyscy są zawiedzeni. Z Nantes daliśmy z siebie wszystko, a i tak nie udało się awansować. Teraz trzeba to przeboleć, wziąć na klatę i skupić się na kolejnych celach, czyli lidze i Pucharze Polski. Musimy się odbudować i wygrać kolejne spotkania, dzięki czemu zdobędziemy to, co założyliśmy sobie na początku sezonu.

Do końca kampanii 2020/2021 pozostało siedem gier PGNiG Superligi oraz finał Pucharu Polski. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w sobotę w Opolu.

Gwardia jest w ścisłej czołówce ligi, to zespół z najlepszej piątki w Polsce. Opolanie to młoda drużyna, która ma dużo energii i w której wszyscy walczą o każdą piłkę. To nie będzie łatwy mecz, dlatego musimy się skupić, by wykonać swoje zadanie, czyli wygrać – analizuje Surgiel.

Rywale to młody i ambitny zespół, wykorzystują każdą okazję. Mam nadzieję, że i my, młodzi gracze w Łomża Vive Kielce, dostaniemy od trenera dużo minut. Wszyscy znamy się dobrze, bo w Szkole Mistrzostwa Sportowego trenowałem m.in. z Szymonem Działakiewiczem czy Filipem Stefanim. Młodzież po obu stronach parkietu będzie miała więc wiele do udowodnienia. Liczę na dobry mecz, ale na naszą korzyść – uzupełnia Kaczor.

Młodzi gracze kieleckiej drużyny liczą zatem na kolejną okazję do zaprezentowania swojego talentu. Sprawdzian na tle obecnie szóstej drużyny w ligowej tabeli może okazać się bardzo wartościowy.

Jeśli tylko trener da nam szansę, wszyscy będziemy starali się wykorzystać swoje minuty. Chcemy pomagać reszcie bardziej doświadczonych kolegów i wykonywać zadania od trenera – tłumaczy Czarek.

Na kogo zwrócić uwagę w obozie rywali?

Wszyscy będą chcieli dać z siebie wszystko. W ekipie rywali z meczu na mecz coraz więcej pokazuje się Szymon Działakiewicz, trzeba na niego zwrócić uwagę. Nie skupiamy się jednak na jednym graczu, to sport drużynowy – kończy zaś Sebastian.

Spotkanie KPR Gwardia Opole - Łomża Vive Kielce odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia, o godz. 19.15. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP 3 Kielce oraz w serwisie sport.tvp.pl.