Młodzież pauzuje dalej, juniorzy grają w II lidze

• Maciej Szarek

• Patryk Ptak

Patryk_Ptak

Po krótkiej, wielkanocnej przerwie wznowiono rozgrywki II ligi. KS Vive II Kielce w sobotę mierzył się z SPR Grunwald Rudą Śląską. Rywale zwyciężyli 33:26, ale kieleccy juniorzy dzielnie walczyli przez cały mecz. Pozostałe spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych nadal są zawieszone. Pauza potrwa co najmniej do 18 kwietnia.

Weekend rozpoczął się od kolejnego komunikatu ZPRP ws. rozgrywek dzieci i młodzieży. W związku z kolejnymi decyzjami rządu odnośnie stanu epidemii, Komisarz Rozgrywek ZPRP podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek dzieci i młodzieży do 18 kwietnia 2021 roku.

Efektem, termin fazy 1/16 finału Pucharu ZPRP Młodzików przeniesiony został z terminu 30.04-02.05.2021 r. na 07-09.05.2021 r., a 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych ma odbyć się w dniach 30.04-02.05.2021 r. zamiast pierwotnie zaplanowanego terminu 23-25.04.2021 r. ZPRP zastrzega również, że daty te mogą ponownie ulec zmianie, jeśli rząd przedłuży obowiązujące obostrzenia.

Jedynym spotkaniem kieleckich juniorów w ubiegłym tygodniu było zatem starcie KS Vive II Kielce w ramach II ligi przeciwko drużynie z Rudy Śląskiej. Rywale to obecnie piąta ekipa w ligowej tabeli.

Młodzi przedstawiciele naszego klubu rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 2:0, ale gospodarze wyrównali wynik po siedmiu minutach (4:4). Po kolejnych dziesięciu pierwszy raz odskoczyli zaś na dystans dwóch trafień (9:7). KS Vive II Kielce nie pozwalał jednak bardziej doświadczonym rywalom na szybką budowę przewagi. Do końca pierwszej połowy Ruda Śląska do różnicy dołożyła tylko jedno “oczko”.

Po przerwie walka dalej była wyrównana, ale przewaga rywali także konsekwentnie rosła. Gospodarze wykorzystywali swoje szanse, dzięki czemu kwadrans przed końcem prowadzili 24:19, a końcowa różnica sięgnęła siedmiu trafień. Najskuteczniejsi zawodnicy na parkiecie trafili po dziewięć razy: Aleksander Pinda dla KS Vive II Kielce oraz Piotr Niedźwiedzki do SPR Grunwald Rudy Śląskiej. Co ciekawe, to właśnie ci dwaj zawodnicy zajmują dwie czołowe lokaty w klasyfikacji strzelców.