19.04.2021, 13:36
Młodzież

Ustalono daty finałów rozgrywek juniorskich

19 kwietnia, po miesięcznej pauzie, ZPRP wznowił rozgrywki młodzieży i dzieci. Komisarz Rozgrywek podjął taką decyzję po najnowszym rozporządzeniu rządu, zmieniającym niektóre obostrzenia dotyczące stanu pandemii. Po serii konsultacji ZPRP ustalił również harmonogram dalszych zmagań, w których wezmą udział najmłodsi przedstawiciele KS Vive Kielce. 

W ubiegłym tygodniu żadna z juniorskich drużyn KS Vive Kielce nie rozegrała swojego meczu. Spotkania młodzieżowe wciąż pozostawały zawieszone, a juniorzy pod opieką Aleksandra Litowskiego pauzowali także w ramach zmagań II ligi.

W tym czasie zapadły jednak ważne decyzje co do kształtu reszty sezonu. W związku z najnowszymi decyzjami rządu Komisarz Rozgrywek ZPRP wznowił rozgrywki dzieci i młodzieży, udostępniając również harmonogram gier, jakie czekają młodych zawodników. Przed nami rozgrywki na szczeblu centralnym, które odbywać się będą w systemie weekendowych miniturniejów.

Juniorzy młodsi swoje zmagania wznowią już pod koniec kwietnia. W dniach 30.04-02.05 odbędzie się faza 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W tej rundzie reprezentować nas będą dwie drużyny pod wodzą trenerów Pawła Grecaka oraz Dominika Żyły. Pierwsza z nich, jako zwycięzca na szczeblu wojewódzkim, będzie gospodarzem turnieju. Druga swoje mecze rozegra na wyjeździe.

Tydzień później do gry przystąpią młodzicy. Ci również rozegrają spotkania w ramach 1/16 finału swoich zmagań, czyli Pucharu ZPRP Młodzików. Mecze odbędą się w terminie od 7 do 9 maja. Ekipa Krzysztofa Palucha, podobnie jak w przypadku juniorów młodszych, będzie występować w roli gospodarza, wyjazd czeka zaś chłopców Dominika Czerwińskiego. 

Najstarsi, juniorzy, zakończyli już swój udział na szczeblu centralnym, ale pozostają w rozgrywkach II ligi. Do rozegrania pozostała im ostatnia kolejka gier, w której w zaległym spotkaniu zmierzą się z drużyną SMS ZPRP Kielce.