27.04.2021, 10:04
News Autor: Patryk Ptak

Trenujemy razem z AZS UJK Kielce!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Podczas gdy dwunastu zawodników drużyny Łomża Vive Kielce przebywa na zgrupowaniach swoich kadr narodowych, pozostali tydzień reprezentacyjny wykorzystują na treningi w Kielcach.

Kielczanie trenują dwa razy dziennie – do południa pod okiem trenera przygotowania motorycznego Krzysztofa Palucha na siłowni w Hali Legionów, a wieczorem chwytają za piłki wspólnie z ekipą AZS UJK Kielce Tomasza Błaszkiewicza.

W zajęciach uczestniczą Krzysztof Lijewski, Igor Karačić, Alex Dujshebaev, Sebastian Kaczor, Uladzislau Kulesh, Cezary Surgiel i Haukur Thrastarson, który w zeszłym tygodniu wrócił do Kielc z Islandii, gdzie przechodził rehabilitację po zerwaniu więzadła w kolanie.

Indywidualnie z fizjoterapeutą pracuje natomiast Daniel Dujshebaev, który wkrótce uda się na kolejny etap rehabilitacji do Hiszpanii.

Ostatnie mecze w ramach kwalifikacji do EHF EURO 2022 rozgrywane będą w niedzielę, 2 maja. W poniedziałek kadrowicze będą wracać do Kielc, a już we wtorek rano odbędą trening w Hali Legionów. Na wspólnych zajęciach cała drużyna spotka się tego samego dnia wieczorem.

Więcej o zgrupowaniach reprezentacji