08.05.2021, 16:26
Komentarze

S. Gudjonsson: Szkoda, że zostało już tak mało spotkań!

Po nieco gorszej drugiej połowie meczu w Kaliszu, kielczanie postawili za punkt honoru bardzo dobrze zagrać dziś z Piotrkowianinem całe sześćdziesiąt minut. Udało się! Drużyna Łomża Vive Kielce pokonała podopiecznych Bartosza Jureckiego 40:21. Po spotkaniu postawę zespołu chwalił Sigvaldi Gudjonsson. „Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz” – powiedział – „Szkoda, że zostało już tak mało spotkań!”.

KOMENTARZE PO MECZU ŁOMŻA VIVE KIELCE – PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYB. (40:21)

Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Vive Kielce: Bardzo fajny handball z naszej strony, bo przez lwią część spotkania zagraliśmy dobrze. Był jakiś tam przestój pod koniec pierwszej połowy, ale Talant wszystko to skorygował i szybko odskoczyliśmy rywalom na 10-11 bramek. W drugiej połowie obrona, kontra i tak kontroluje się mecz. Bardzo chciałbym wrócić na boisko i robię wszystko, by jeszcze zagrać w tym sezonie z chłopakami. Po chorobie covidowej ciężko pozbierać się fizycznie, bardzo szybko się męczę i tak naprawdę po rozgrzewce jestem już gotowy, by iść pod prysznic. Pracuję nad formą, ale ten proces u jednego zawodnika trwa dłużej, u innego krócej. Chciałbym bardzo i zrobię wszystko, by jeszcze w tym sezonie zagrać.

Sigvaldi Gudjonsson, skrzydłowy Łomża Vive Kielce: Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz, wygraliśmy 40:21. To jest top (śmiech)! Dobrze zagrała obrona, bramkarz też nam pomógł, a do tego dobrze biegaliśmy do kontr. Drużyna super dzisiaj wypadła. W ostatnim spotkaniu nie wyszła nam druga połowa, a teraz chcieliśmy pokazać się dobrze przez całe sześćdziesiąt minut. Szkoda, że zostało już tak mało spotkań do końca sezonu, w każdym będziemy chcieli wygrać, by wejść w kolejny sezon w „top form”.

Bartosz Jurecki, trener Piotrkowianina Piotrków Trybunalski: Ciężko coś powiedzieć po takim meczu, ale dążymy zawsze do tego, żeby grać na sto procent i realizować cel, bez względu na to, czy jest to najlepszy zespół w lidze jak Kielce, czy każdy inny. Nie we wszystkich elementach to było dzisiaj i tylko o to mi chodzi. Każdy wie, że Kielce są w tym momencie ekipą lepszą od nas, ale pierwsze etapy meczu mogły się podobać, mieliśmy wiele stuprocentowych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Wynik mógł być inny. Musimy grać długo i konsekwentnie. Nie mam gwiazd takich, jakie mają Kielce, więc musimy grać długo i cierpliwie.

Piotr Rutkowski, rozgrywający Piotrkowianina Piotrków Trybunalski: Myślę, że początek graliśmy skutecznie w ataku, długo do pewnej piłki, w późniejszych momentach gry dała o sobie znać kielecka obrona i bramkarz. Wtedy rywale zaczęli nam odjeżdżać. Nie jesteśmy pogodzeni ze spadkiem, mamy jeszcze trzy mecze z drużynami, które są w naszym zasięgu, będziemy szukać punktów w każdym spotkaniu.