10.05.2021, 13:04
Młodzież

Komplet młodzików z awansem do 1/8 finału

Obie drużyny KS Vive Kielce w kategorii młodzika awansowały do kolejnej rundy Pucharu ZPRP. Zespoły prowadzone przez trenerów Krzysztofa Palucha oraz Dominika Czerwińskiego wygrały pięć z sześciu meczów w fazie 1/16 finału, które czekały je w ubiegły weekend.

KS Vive I Kielce oraz KS Vive II Kielce awansowały do Pucharu ZPRP Młodzików jako dwie najlepsze ekipy na szczeblu wojewódzkim, czyli w Świętokrzyskiej Lidze Młodzików. Pierwsi, jako zwycięzcy w tabeli, byli gospodarzami turnieju o awans do najlepszej szesnastki w Polsce, podczas gdy drudzy o promocję bili się w Mielcu.

Podopieczni Krzysztofa Palucha (KS Vive I Kielce) wygrali wszystkie trzy mecze w hali przy ul. Krakowskiej, a więcej problemów sprawił im dopiero ostatni mecz z UKS Olimpią Białą Podlaską. Przewaga wyniosła cztery bramki (31:27), podczas gdy pozostałe dwie gry rozstrzygnęły się ponad dziesięciobramkową różnicą (35:24; 38:19). W rezultacie nasi przedstawiciele zapewnili sobie pewne zwycięstwo w turnieju i awans do kolejnej rundy. Najskuteczniejsi po naszej stronie byli Bartłomiej Malarz, Bartosz Tkaczyk oraz Karol Pęczkowicz.

Złe miłego początki przeżyła zaś druga drużyna na turnieju w Mielcu. Chłopcy Dominika Czerwińskiego (KS Vive II Kielce) na otwarcie zmagań ulegli ekipie z Tarnowa (20:22) i przed kolejnym meczem zostali postawieni pod ścianą. By awansować, w starciu z gospodarzami musieli zdobyć punkty. Na szczęście młodzi zawodnicy świetnie zareagowali po piątkowej porażce i kolejne dwa spotkania padły już naszym łupem. Najpierw chłopcy pokonali Stal Mielec (31:29), a potem Azoty Puławy (46:31). Na wyróżnienie zasługuje zjawiskowy występ Piotra Tarłowskiego w ostatnim meczu, w którym zdobył on aż 17 bramek! Bramkostrzelny był także Jakub Osuch. Kielczanie turniej zakończyli na drugim miejscu, również premiowanym awansem.

Po zakończeniu rozgrywek spośród z każdej z drużyn wybierano MVP turnieju. Takimi nagrodami w naszych zespołach zostali docenieni Marcel Latosiński (KS Vive I Kielce) oraz Jakub Osuch (KS Vive II Kielce). 

Faza 1/8 finału Pucharu ZPRP Młodzików odbędzie się w dniach od 21 do 23 maja. W najbliższy weekend (14-16.05) na takim samym etapie rozgrywek rywalizować będą natomiast juniorzy młodsi.

Wyniki:

Turniej I (Kielce):

KS Vive I Kielce - UKS Olimpia Biała Podlaska 31:27 (22:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Malarz 9, Tkaczyk 8
Trener: Krzysztof Paluch

KS Vive I Kielce - SKS Kusy Kraków 35:24 (17:9)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Malarz 8, Tkaczyk i Tobera po 6

KS Vive I Kielce - SSRiR Start Konin 38:19 (19:6)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Pęczkowicz 8, Latosiński 6

Turniej II (Mielec):

KS Vive II Kielce - Azoty-Puławy 46:31 (23:16)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Tarłowski 17, Osuch 7
Trener: Dominik Czerwiński

SPR Stal Mielec - KS Vive II Kielce 29:31 (12:12)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Osuch 12, Tarłowski 4

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - KS Vive II Kielce 22:20 (12:11)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Tarłowski 7, Kowalski 5