13.05.2021, 13:00
Młodzież

Juniorzy młodsi zagrają o ćwierćfinał

Z tygodnia na tydzień rozgrywki młodzieżowe wchodzą w coraz bardziej zaawansowaną fazę. W najbliższy weekend (od 14 do 16 maja) o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski walczyć będą juniorzy młodsi. KS Vive Kielce reprezentują dwie drużyny. Jedna z nich swoje mecze rozgrywać będzie w roli gospodarzy, podczas gdy druga uda się w podróż do Lubina.

Po wywalczeniu awansu na szczebel krajowy, dwa tygodnie temu dwie drużyny KS Vive Kielce rozpoczęły walkę o Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych. Dzięki dobrym występom w fazie 1/16 finału zarówno podopieczni trenera Pawła Grecaka (KS Vive I Kielce), jak trenera Dominika Żyły (KS Vive II Kielce) otrzymali promocję do kolejnej rundy. Pierwsi z kompletem zwycięstw triumfowali w swoim turnieju, drudzy zajęli zaś drugie miejsce w rozgrywkach w Mielcu.

Zmagania najlepszej szesnastki w Polsce rozpoczną się w piątek. Do Kielc przyjadą drużyny z Legnicy, Zabrza oraz Krakowa. Mecze odbędą się w hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72. Na turnieju w Lubinie oprócz Zagłębia oraz KS Vive Kielce wystąpią także Agrykola Warszawa oraz Anilana Łódź. Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju.

Spotkania rozgrywane w Kielcach można będzie śledzić na żywo w Internecie. Link do transmisji znajduje się TUTAJ. Poniżej prezentujemy natomiast harmonogram gier.

Turniej I (Kielce)

Piątek:
16.00: MSPR Siódemka-Huras Legnica - SPR Górnik Zabrze
18.00: KS Vive I Kielce - SKS Kusy Kraków

Sobota:
10.00: SKS Kusy Kraków - MSPR Siódemka-Huras Legnica
12.00: KS Vive I Kielce - SPR Górnik Zabrze

Niedziela:
10.00: SPR Górnik Zabrze - SKS Kusy Kraków
12.00: KS Vive I Kielce - MSPR Siódemka-Huras Legnica

Turniej II (Lubin)

Piątek:
16.00: UKS Anilana I Łódź - UKPR Agrykola Warszawa
18.00: SMS Zagłębie Lubin - KS Vive II Kielce

Sobota:
14.00: KS Vive II Kielce - UKS Anilana I Łódź
16.00: SMS Zagłębie Lubin - UKPR Agrykola Warszawa

Niedziela:
9.30: UKPR Agrykola Warszawa - KS Vive II Kielce
11.30: SMS Zagłębie Lubin - UKS Anilana I Łódź