01.06.2021, 14:16
Młodzież

Juniorzy młodsi w Final Four MP!

KS Vive I Kielce pod wodzą trenera Pawła Grecaka awansował do najlepszej czwórki w Polsce! Na turnieju w Łodzi (w dn. 27-29.05) juniorzy młodsi zajęli drugie miejsce, zaraz za gospodarzami. Mecze finałowe, których stawką będą medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, odbędą się w dniach 19-20 czerwca.

Kielecka młodzież do fazy 1/4 finału MPJM awansowała z drugiego miejsca, które nasz zespół wywalczył na turnieju poprzedniej rundy dwa tygodnie temu. Ostatni krok ku najlepszej czwórce w Polsce KS Vive I Kielce postawić miał w Łodzi, gdzie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. Przeciwnikami naszych chłopców byli kolejno MKS Pałac Młodzieży Tarnów, UKS Anilana Łódź oraz KS AZS AWF Warszawa.

KS Vive Kielce zmagania w Łodzi rozpoczął od trzech bramek z rzędu, od razu budując przewagę nad rywalami z Tarnowa. W trakcie całego spotkania różnica konsekwentnie rosła, a nasi zawodnicy pewnie zmierzali po pierwsze zwycięstwo w turnieju. Klamka ostatecznie zapadła między 40. a 50. minutą gry, kiedy to kielczanie zanotowali fantastyczną serię ośmiu bramek bez odpowiedzi rywali. Mecz zakończył się wynikiem 37:26.

Zgoła inny przebieg miało kolejne starcie, w którym KS Vive Kielce mierzył się z Anilaną Łódź. W trakcie pierwszej partii drużyny łeb w łeb, dopiero w ostatnich minutach przed zejściem do szatni nasza ekipa wysunęła się na trzybramkowe prowadzenie (13:10). Po zmianie stron inicjatywa przeszła jednak w ręce gospodarzy, którzy krok po kroku odrobili straty, a dzięki lepiej rozegranej końcówce zwyciężyli w całym spotkaniu 27:25.

Porażka tylko podrażniła zespół trenera Grecaka, bo kolejny rywal, AZS AWF Warszawa, tempo kielczan wytrzymał tylko do przerwy (16:16). Na dobre naszym zawodnikom wyszła także stawka meczu, zwycięstwo zapewniało bowiem awans dla KS Vive Kielce. W trakcie drugiego pół godziny kielczanie zaprezentowali popisową grę w ataku, bo zdobyli w tym czasie aż 27 bramek, czyli więcej niż w całym poprzednim meczu! Końcowa różnica sięgnęła dziesięciu “oczek” (43:33).

Najskuteczniejszymi zawodnikami w naszym zespole w trakcie weekendowego turnieju był tercet Patryk Wasiak, Krystian Jurasik oraz Krzysztof Barucha. Pierwsi dwaj w trakcie 180 minut trafili po 25 razy i w klasyfikacji strzelców całych rozgrywek zajmują ex aequo trzecią lokatę (82 gole w 9 meczach). Miano MVP turnieju trafiło jednak w ręce Patryka Wasiaka. Ostatni z wymienionych dołożył natomiast 20 bramek.

Patryk Wasiak, MVP turnieju z drużyny KS Vive I Kielce

W finałowym turnieju udział wezmą cztery zespoły. Awans podczas zmagań w Łodzi wywalczyła Anilana Łódź oraz KS Vive Kielce. Stawkę uzupełnią najlepsze drużyny równoległego turnieju, który odbył się w Zabrzu, czyli gospodarze - SPR Górnik Zabrze - oraz SKF KPR Sparta Oborniki. Drużyny zagrają o medale w weekend od 19 do 20 czerwca. W tym tygodniu o awans do Final Four walczyć będą młodzicy. W grze o półfinał pozostają dwie drużyny KS Vive Kielce.