09.06.2021, 12:01
Młodzież

Młodzicy również w Final Four! O medal powalczą już w najbliższy weekend

Drużyna młodzików pod opieką trenera Krzysztofa Palucha awansowała do Final Four Pucharu ZPRP. W ćwierćfinałowym turnieju KS Vive I Kielce zajął drugie miejsce. Kolejna z naszych ekip uplasowała się zaś na trzeciej lokacie i rozgrywki zakończyła na miejscach 5-6 w Polsce. Decydujące mecze o medale odbędą się w najbliższy weekend (12-13.06). Półfinałowym rywalem kielczan będzie UKPR Agrykola Warszawa.

Od piątku do niedzieli w hali przy ul. Krakowskiej toczyła się walka młodzików o awans do Final Four Pucharu ZPRP. W kieleckim turnieju udział wzięły dwie drużyny KS Vive Kielce prowadzone przez Krzysztofa Palucha oraz Dominika Czerwińskiego oraz SKS Kusy Kraków i MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Promocja czekała na dwie najlepsze ekipy.

Turniej rozpoczął się od zwycięstwa MKS Pałac Młodzieży Tarnów nad KS Vive II Kielce (39:27). Mimo starań Piotra Tarłowskiego (9 bramek), mecz wyrównany był tylko w trakcie początkowego kwadransa. Po upływie tego czasu tarnowianie zdominowali grę, różnicę konsekwentnie powiększając do końcowego gwizdka. Porażkę kolegów zaraz potem powetował jednak KS Vive I Kielce. Po wyrównanym spotkaniu kielczanie pokonali SKS Kusy Kraków (25:23), w czym największy udział miał Bartłomiej Malarz, autor aż 14 trafień.

W sobotę doszło natomiast do bratobójczego starcia. W wewnętrznych derbach zwyciężył KS Vive I Kielce (38:29). Przewaga drużyny Krzysztofa Palucha uwydatniła się w trakcie drugiej partii, do przerwy dystans dzielący oba zespoły wynosił bowiem tylko trzy “oczka”. Najlepszymi strzelcami w naszych zespołach znów okazał się duet Tarłowski-Malarz. Pierwszy trafił dziewięć razy, drugi w protokole zapisał się aż dwunastokrotnie.

Dwa zwycięstwa KS Vive I Kielce oznaczały, że jeszcze przed niedzielnym starciem z Pałacem Młodzieży Tarnów nasza drużyna była pewna awansu do Final Four. W spotkaniu o pierwsze miejsce w turnieju zwyciężyła jednak drużyna gości (30:25). Po raz kolejny najskuteczniejszy na parkiecie był Malarz (9 goli). KS Vive II Kielce tego samego dnia mierzył się zaś z SKS Kusy Kraków, a lepszy z tego starcia miał zakończyć zmagania na trzeciej lokacie. Drużyna Dominika Czerwińskiego triumfowała 30:26, dziesięć razy trafił Tarłowski.

Finałowy turniej Pucharu ZPRP odbędzie się w Płocku w dniach od 12 do 13 czerwca. W sobotnim półfinale KS Vive I Kielce zmierzy się z UKPR Agrykola Warszawa, w niedzielę rozstrzygną się zaś losy medali. Tydzień później (19-20.06) turniej Final Four Mistrzostw Polski rozegrają juniorzy młodsi. Do półfinału awansowała jedna drużyna pod egidą naszego klubu.

Wyniki fazy 1/4 finału (Kielce):

KS Vive I Kielce:

KS Vive I Kielce - SKS Kusy Kraków 25:23 (10:10)
KS Vive I Kielce - KS Vive II Kielce 38:29 (18:15)
KS Vive I Kielce - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 25:30 (16:16)

KS Vive II Kielce:

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - KS Vive II Kielce 39:27 (22:15)
KS Vive I Kielce - KS Vive II Kielce 38:29 (18:15)
KS Vive II Kielce - SKS Kusy Kraków 30:26 (19:12)

Harmonogram turnieju Final Four (Płock):

Sobota (półfinały): UKPR Agrykola Warszawa - KS Vive I Kielce; SKF Wisła Płock - MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Niedziela: finał i mecz o 3. miejsce