15.06.2021, 16:00
Młodzież

Młodzicy na czwartym miejscu w Polsce

W ubiegły weekend młodzicy pod opieką trenera Krzysztofa Palucha rywalizowali w finałowym turnieju o zwycięstwo w Pucharze ZPRP. Niestety, KS Vive I Kielce zanotował w Płocku dwie porażki, ulegając najpierw Agrykoli Warszawa, a potem gospodarzom. Mimo to, kieleccy młodzicy sezon zakończyli na bardzo wysokim, czwartym miejscu w Polsce.

Drużyna Krzysztofa Palucha do Final Four Pucharu ZPRP Młodzików awansowała z drugiego miejsca, jakie wywalczyła przed dwoma tygodniami na turnieju w Kielcach. Wówczas lepszy okazał się tylko MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Efektem tego, naszym półfinałowym rywalem podczas finałowych zmagań w Płocku był zwycięzca drugiego z ćwierćfinałowych turniejów, czyli UKPR Agrykola Warszawa.

Pierwsza połowa półfinału z udziałem KS Vive I Kielce przez długi czas była bardzo wyrównana. Drużyny nie odstępowały się na krok, a bramki padały naprzemiennie. Jeszcze w 17. minucie nasi zawodnicy prowadzili 7:6. Niestety, od tego momentu, aż do zejścia do szatni, trafiali wyłącznie rywale. Przed zmianą stron Agrykola zdobyła cztery bramki z rzędu (10:7). Po powrocie do gry podopieczni Krzysztofa Palucha rzucili się do odrabiania strat i doprowadzili do bramki kontaktowej (10:11). Pośród naszych graczy najczęściej trafiał Bartłomiej Malarz (4 razy). Warszawiacy na więcej jednak nie pozwolili. W kolejnych minutach Agrykola szybko odbudowała przewagę, a do końcowego gwizdka dotarła z zaliczką 12 bramek (26:14).

W niedzielę KS Vive I Kielce walczył zatem o brązowy medal. W meczu o 3. miejsce doszło do małej "Świętej Wojny", po drugiej stronie parkietu stanął bowiem zespół SKF Wisła Płock. Pierwsza partia ponownie okazała się bardzo równa. Raz prowadzili gospodarze, raz kielczanie, 120 sekund przed zmianą stron był remis 10:10. W tym czasie płocczanie trafili jednak jeszcze dwukrotnie. Niestety, nasi przedstawiciele nie doprowadzili do kolejnego statusu quo. Choć wielokrotnie zbliżaliśmy się na dystans jednej bramki (12:13; 15:16 czy 17:18), Wisła utrzymała swoje prowadzenie. Osiem razy trafił Malarz, ale gdy zabrzmiała końcowa syrena, wynik brzmiał 22:18 dla gospodarzy.

Młodzicy KS Vive Kielce zajęli zatem czwartą lokatę w kraju, a do Kielc powędrowało kilka wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem całych rozgrywek został Bartłomiej Malarz (101 w 11 meczach), a w "siódemce" Final Four znaleźli się bramkarz Jakub Solnica oraz obrotowy Bartosz Tkaczyk. Puchar zdobyła UKPR Agrykola Warszawa.