Pierwszy obóz młodzieży KS Vive Kielce
10.08.2021, 15:10
Młodzież

Pierwszy obóz młodzieży KS Vive Kielce

Grupy młodzieżowe KS Vive Kielce rozpoczęły przygotowania do sezonu 2021/2022! Nasi juniorzy trenować będą na specjalnych obozach szkoleniowych. Pierwszy turnus ruszył 9 sierpnia. Na zgrupowaniu przebywa pięć drużyn.

Nasi juniorzy na wakacyjny obóz udali się do Kielnarowej, miejscowości położonej w województwie podkarpackim, niedaleko Rzeszowa. Pierwszy turnus trwa od 9 do 18 sierpnia.

W zgrupowaniu udział biorą juniorzy młodsi z rocznika 2006 pod opieką trenera Pawła Grecaka, dwie grupy młodzików z rocznika 2007 trenerów Tomasza Litwina oraz Pawła Sieczki, jeden zespół złożony z chłopców z rocznika 2010, którymi opiekuje się Dominik Czerwiński oraz drużyna Kamila Siedlarza z rocznika 2005.

Celem obozu jest przygotowanie kondycyjne naszych młodych reprezentantów do sezonu 2021/2022. By to osiągnąć, chłopcy mają w planie po dwa treningi dziennie. Rano trenerzy zadbają o przygotowanie motoryczne, po południu zawodnicy będą ćwiczyć z piłkami. Wieczorem z kolei zaplanowane są zajęcia teoretyczne dotyczące taktyki oraz przepisów.

Na tym jednak nie kończą się atrakcje przewidziane dla obozowiczów. Chłopcy będą mieli okazję zmierzyć się w grach rekreacyjnych, jak tenis stołowy, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna, co będzie ważnym uzupełnieniem treningów.

Istotnym elementem obozów będzie również integracja drużyny. W tym celu przewidziano wycieczki krajoznawcze oraz inne wewnętrzne wydarzenia zaplanowane dla poszczególnych grup.

II turnus ruszy 18 sierpnia.