Drugi turnus obozów juniorów
23.08.2021, 11:23
Młodzież

Drugi turnus obozów juniorów

Młodzież KS Vive Kielce ciężko pracuje przed startem nowego sezonu. Młodzi przedstawiciele naszego klubu do nadchodzących rozgrywek przygotowują się podczas specjalnych obozów szkoleniowych. 18 sierpnia zakończył się pierwszy turnus, a obozowiczów zamienili koledzy. 

Pierwsze zespoły KS Vive Kielce na zgrupowanie udały się 9 sierpnia. Ich obóz trwał dziesięć dni. Zawodnicy pojechali do do Kielnarowej, miejscowości położonej w województwie podkarpackim, niedaleko Rzeszowa.

Plan obozów został skonstruowany z myślą o przygotowaniu kondycyjnym oraz taktycznym do sezonu 2021/2022, w trakcie którego do rozgrywek młodzieżowych znowu przystąpi wiele drużyn pod egidą KS Vive Kielce.

By osiągnąć cel, chłopcy uczestniczyli w dwóch treningach dziennie. Rano trenerzy dbali o przygotowanie motoryczne poprzez treningi biegowe oraz sprawnościowe. Młodzi zawodnicy z pewnością woleli jednak zajęcia popołudniowe, gdy do ich rąk trafiały piłki, a zamiast żmudnych okrążeń i podskoków mogli rywalizować na parkiecie. Wieczorem z kolei zaplanowane były zajęcia teoretyczne dotyczące taktyki oraz przepisów lub integracyjne.

Nie samą piłką ręczną człowiek żyje, dlatego w planie obozów znalazły się także wycieczki krajoznawcze oraz gry towarzyszące, jak tenis stołowy, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna, co było ważnym uzupełnieniem treningów i dbania o dobrą atmosferę w zespole.

W pierwszym obozie udział wzięło pięć drużyn. Od najmłodszych, czyli drużyn dzieci, po najstarszych juniorów. Pierwszy turnus zakończył się 18 sierpnia, a na miejsce wyjeżdżających graczy przyjechali koledzy. W drugim turnusie także uczestniczą wszystkie grupy wiekowe: juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy oraz dzieci. Nad ich stałym bezpieczeństwem oraz efektywnymi treningami czuwają klubowi trenerzy. Chłopcy będący w drugiej turze obozowiczów do Kielc wrócą 27 sierpnia.