01.09.2021, 16:00
Młodzież

Juniorzy na drugim miejscu w Karwina Cup 2021

W ubiegły weekend dwie drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rywalizowały w międzynarodowym turnieju towarzyskim w czeskiej Karwinie. Zespół trenera Dominika Żyły do lat 16 wywalczył drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Impreza w Karwinie, tuż obok granicy polsko-czeskiej, trwała od piątku (27 sierpnia) do niedzieli (29 sierpnia). Turniej rozgrywał się w dwóch kategoriach wiekowych: U16 oraz U18. W pierwszej z nich KS Vive Kielce reprezentowała drużyna Dominika Żyły, złożona z zawodników z rocznika 2005, w drugiej natomiast ekipa juniorów pod opieką Aleksandra Litowskiego.

Wszystkie drużyny w ciągu trzech dni rozegrały po cztery spotkania. W zmaganiach uczestniczyły po dwie drużyny z Polski (KS Vive Kielce, Górnik Zabrze) oraz Czech (Karwina, Lovosice), a ponadto niemiecki HC Elbflorenz Drezno.

Drużyna do lat 16 prowadzona przez trenera Żyłę turniej zakończyła z bilansem 2-2. Kielczanie pokonali gospodarzy z Karwiny (29:27) oraz ekipę z Drezna (32:19), ale ulegli Górnikowi Zabrze (25:30) i Miastu Lovosice (22:27). Cztery punkty wystarczyły jednak do zajęcia drugiej lokaty w końcowej klasyfikacji. Królem strzelców w tej kategorii wiekowej został Olaf Trela z naszego zespołu.

_juniorzy_karwina2

Niestety, choć wśród starszych zawodników tytuł MVP turnieju powędrował do kielczanina, Krzysztofa Baruchy, podopieczni Aleksandra Litowskiego turniej zakończyli na 5. miejscu. Najbliżej zwycięstwa nasza ekipa była w starciu z gospodarzami. Karwina zwyciężyła jednak 22:19.