Młodzicy piątą drużyną Polski w plażówce
07.09.2021, 12:14
Młodzież

Młodzicy piątą drużyną Polski w plażówce

Drużyna w kategorii młodzików pod opieką trenera Dominika Czerwińskiego awansowała do finałów Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej plażowej. W decydującym turnieju nasi młodzi przedstawiciele zajęli piąte miejsce.

By dotrzeć do finałowego turnieju w Kątach Wrocławskich, który odbył się w ubiegły weekend (4-5 września), drużyna młodzików KS Vive Kielce musiała przebrnąć przez rundę eliminacyjną w Opolu (24 sierpnia).

W turnieju półfinałowym KS Vive Kielce zanotował bilans 3-1, ustępując jedynie MKS Piotrkowianinowi, dzięki czemu zapewnił sobie udział w grze o medale. Nasi chłopcy spisali się świetnie, a w gronie pokonanych przez kielecką drużynę pozostały ekipy z Chrzanowa, Pawonkowa oraz gospodarze. Najlepszym bramkarzem tego turnieju został Kacper Góral z KS Vive Kielce.

W tym miejscu warto przypomnieć o zasadach, jakie panują w piłce ręcznej plażowej. Zwycięża drużyna, która wygra dwa 10-minutowe sety. Bramki liczone mogą być za jeden punkt lub dwa, gdy mamy do czynienia ze “spektakularnym golem”, czyli np. wrzutką czy rzutem z obrotem. Przy stanie 1-1 rozgrywa się serię rzutów karnych zwaną “shoot-out”.

Finałowy turniej odbył się w Kątach Wrocławskich i trwał dwa dni. Nie dziwne więc, że w trakcie decydujących zmagań młodzicy rozegrali jeszcze więcej spotkań, bo aż pięć. Tym razem kielczanie zmagania zakończyli z bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek, ale ambitna postawa w ogólnym rozrachunku wystarczyła, by osiągnąć wysoką, piątą lokatę. Najskuteczniejszym zawodnikiem tej części zmagań został nasz Piotr Tarłowski, autor aż 96 punktów.

młodzik3

W rozgrywkach KS Vive Kielce wystąpił w składzie: Piotr Tarłowski, Mikołaj Idzikowski, Radosław Kulczycki, Adrian Malicki, Jakub Osuch, Kacper Góral, Maciej Kowalski, Piotr Kargul oraz Maciej Rurarz. Trenerem był Dominik Czerwiński.

Mistrzem Polski Młodzików w piłce ręcznej plażowej został SPR Wybrzeże Gdańsk, na podium znalazł się także drugi zespół z Gdańska - Autoinwest SAS - oraz UKS Anilana Łódź.

Wyniki:

Półfinały (Opole, 24.08):

KS Vive Kielce - UMKS PMOS Chrzanów 2:0
KS Vive Kielce - UKS Pawonków 2:1
KS Vive Kielce - Akademia Opole 2:0
KS Vive Kielce - MKS Piotrkowianin 0:2

Finały (Kąty Wrocławskie, 04-05.09):

KS Vive Kielce - UKS Anilana Łódź 0:2
KS Vive Kielce - AZS Politechnika Koszalińska 2:0
KS Vive Kielce - Agrykola Warszawa 0:2
KS Vive Kielce - UKS Kąty Wrocławskie 2:0
KS Vive Kielce - Autoinwest SAS Gdańsk 1:2