20.09.2021, 17:20
Młodzież

Juniorzy rozpoczęli sezon!

Młodzież KS Vive Kielce oficjalnie rozpoczęła sezon 2021/2022. W pierwszym tygodniu zmagań do rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Juniorów przystąpiły dwie nasze drużyny. Zespół trenera Aleksandra Litowskiego pokonał KSSPR Końskie (30:28), podczas gdy chłopcy Pawła Grecaka zremisowali z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim (25:25), który lepszy okazał się dopiero po rzutach karnych.

W sezonie 2021/2022 Klub Sportowy Vive Kielce do rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Juniorów zgłosił aż dwa zespoły. W ubiegłym roku do zmagań w tej kategorii przystąpiła tylko jedna drużyna pod naszą egidą. W nowej kampanii w rozgrywkach na tym szczeblu zobaczymy ekipę trenera Aleksandra Litowskiego (rocznik 2003-2004) oraz o trzy lata młodszych zawodników pod opieką Pawła Grecaka (rocznik 2006).

Jako pierwsi swój mecz rozegrali ci drudzy. KS Vive I Kielce w regulaminowym czasie gry zremisował z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 25:25. W pierwszej połowie spotkania inicjatywę przejęli rywale, którzy po kwadransie gry wygrywali już 10:6. Nasi zawodnicy rozkręcali się jednak z minuty na minutę, efektem czego zniwelowali straty do jednej bramki tuż przed zmianą stron (13:14). W drugiej partii role się odwróciły: kielczanie uciekali, goście próbowali gonić. Godzina gry nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia. Dopiero w serii rzutów karnych jednym "oczkiem" zwyciężyli przyjezdni. W naszych szeregach najskuteczniejszy był duet Piotr Tarłowski - Bartłomiej Malarz (obaj po 7 bramek).

Mój zespół w rozgrywkach juniora jest średnio o trzy lata młodszy od rywali. Więc remis na pewno może cieszyć nas, a smucić przeciwników, że potrafiliśmy tak dobrze powalczyć ze starszymi zawodnikami – komentuje wynik trener Grecak.

I dodaje – Będziemy łączyć grę w kategoriach juniora oraz juniora młodszego. To żaden problem, bo daty spotkań nie będą się nakładać, a chłopcy są głodni gry i każdy mecz to dla nich wielka radość. Mogą zdarzyć się weekendy, gdy zagramy dwa mecze w dwa dni, ale moja kadra liczy aż 24 graczy. Dzięki temu każdy z nich dostanie swoją szansę. Moim celem na ten rok jest budowanie zespołu i ogrywanie go. We wszystkich rozgrywkach występujemy jako ci młodsi, ale dzięki temu możemy sprawić niespodziankę.

Dzień później, w niedzielę, zawody rozpoczęli podopieczni trenera Litowskiego. Początek starcia z KSSPR Końskimi był bardzo wyrównany, drużyny grały bramka za bramkę, dopiero po upływie pierwszych piętnastu minut nasi zawodnicy zanotowali serię czterech trafień z rzędu, dzięki czemu osiągnęli większą przewagę (12:9, 20. min.). Do przerwy KS Vive Kielce do swojej zaliczki dołożył jeszcze jedną cegiełkę (17:13). Po powrocie do gry rywale rzucili się do pościgu, ale nasi reprezentanci wzorowo wytrzymali presję ze strony przeciwników, nie pozwalając im zbliżyć się na mniej niż dwie bramki. Taka była też ostateczna różnica na koniec spotkania (30:28). Aż 12 bramek dla naszego zespołu zdobył obrotowy Krzysztof Barucha, walnie przyczyniając się do udanego rozpoczęcia sezonu.

W bieżącym tygodniu drużyna trenera Litowskiego przystąpi do zmagań w II lidze (więcej szczegółów TUTAJ). Na inaugurację rozgrywek KS Vive Kielce podejmie UKS SMS Wybicki Kielce (24.09, godz. 17.00). Kielczanie dwa dni później zagrają jeszcze z SPR Wisłą Sandomierz w ramach 2. kolejki ŚLJ (26.09, godz. 12.00). Ekipa trenera Grecaka pauzuje.