27.09.2021, 15:00
Młodzież

Dwa dni, dwa zwycięstwa

Drużyna juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego odniosła dwa zwycięstwa na przestrzeni niespełna 48 godzin. W piątek KS Vive Kielce pokonał w rozgrywkach młodzieżowych UKS SMS Wybicki (30:15), by w niedzielę ograć Wisłę Sandomierz (40:30) w ramach II ligi. Aż 20 bramek w obu meczach zdobył Faruk Yusuf.

To był dość intensywny weekend dla drużyny juniorów, której dowodzi trener Aleksander Litowski. W piątek wieczorem młodzi przedstawiciele naszego klubu rywalizowali w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów z UKS SMS Wybicki, a już w niedzielne południe czekało ich starcie II ligi z SPR Wisłą Sandomierz.

Na szczęście okazało się, że dla naszych juniorów napięty grafik to nic trudnego. W piątkowym meczu podopieczni trenera Litowskiego swoją dominację udowodnili już od pierwszej minuty. Nasi zawodnicy kolejne gole zdobywali seriami, przez blisko kwadrans utrzymując niesamowite tempo jednej bramki na minutę (13:5). Dopiero tuż przed przerwą chwilową inicjatywę przejęli rywale, dzięki czemu nieco  zmniejszyli straty (16:9).

Po zmianie stron KS Vive Kielce znów przypuścił atak. Nasza drużyna zanotowała serię siedmiu trafień z rzędu, czym pozbawiła przeciwników wszelkich nadziei na punkty. Kielczanie wyszli na prowadzenie 25:10 i taką też różnicą zakończyło się całe spotkanie (30:15).

Dwa dni później KS Vive Kielce także dość szybko wypracował sobie solidną zaliczkę (10:5, 15. min.), choć to rywale rozpoczęli mecz od dwóch szybkich trafień. Nasi zawodnicy szybko wyrównali jednak stan meczu, a potem konsekwentnie budowali przewagę. Do przerwy różnica wyniosła dziewięć “oczek” (22:19), a w drugiej połowie kielczanie dołożyli jeszcze jedną “cegiełkę” (40:30).

W weekendowych starciach najskuteczniejszy był duet Krzysztof Barucha - Faruk Yusuf. 17-letni Nigeryjczyk w sezonie 2021/2022 występy w pierwszej drużynie Łomża Vive Kielce będzie łączył z grą na szczeblu juniorskim. W piątek liderował Barucha z 10 bramkami, Yusuf trafił 8 razy. W niedzielę chłopcy się zamienili: pierwszy zdobył pięć goli, drugi aż 12.

W bieżącym tygodniu (27.09-03.10) młodzież KS Vive Kielce rozegra trzy spotkania. We środę (29.09) oraz w sobotę (02.10) juniorzy trenera Litowskiego kontynuować będą grę w II lidze przeciwko AZS Politechnice Świętokrzyskiej oraz SUMKS Jedynce Myślenice. W piątek (01.10) dojdzie zaś do wewnętrznych derbów, kiedy to w ŚLJ ten sam zespół zmierzy się z młodszą drużyną Pawła Grecaka.