K. Lijewski: Młodzież zagrała na wysokim poziomie
08.10.2021, 20:31
Komentarze

K. Lijewski: Młodzież zagrała na wysokim poziomie

Wysokie zwycięstwo z Chrobrym Głogów drużyna Łomża Vive Kielce odniosła pomimo licznych braków kadrowych. Pod nieobecność doświadczonych zawodników ciężar gry na swoje barki wzięli młodsi, a wśród nich szczególnie dobrze wypadli Haukur Thrastarson i Dylan Nahi (obaj po 9 bramek). Swoich podopiecznych chwalił po meczu drugi trener Krzysztof Lijewski.

KOMENTARZE PO MECZU CHROBRY GŁOGÓW – ŁOMŻA VIVE KIELCE (29:45)

Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Vive Kielce: Bardzo fajnie zagrali chłopcy, którzy dostali dzisiaj szansę pograć więcej na boisku. Mam tu na myśli m. in. Hakiego, który chyba po raz pierwszy zagrał sześćdziesiąt minut odkąd jest z nami. Swoje minuty dostali też Damian Domagała, Czarek Surgiel, czy „Józek” (Faruk Yusuf – przyp. red.). Wydaje mi się, że dzisiejszy mecz był dobry, jeśli chodzi o naszą intensywność w obronie. Mieliśmy szybkość w kontrataku i spokój w ataku pozycyjnym. Chłopcy mieli duży głód grania, bo każdą piłkę szybko przenosili z obrony do ataku i bardzo często zamieniali sytuacje bramkowe na trafienia. Była zimna krew, bo mieliśmy wysoką skuteczność w ataku pozycyjnym, a i nasi bramkarze stanęli na wysokości zadana. Bardzo się cieszymy z Talantem, że pomimo absencji zawodników, którzy z powodu urazów zostali w Kielcach, młodzież dzisiaj grała i grała na wysokim poziomie.

Cezary Surgiel, skrzydłowy Łomża Vive Kielce: Mecz jak najbardziej na naszą korzyść! Wygraliśmy wysoką różnicą bramek. Jak widać, w niepełnym składzie też można poradzić sobie bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni ze spotkania. Mnie grało się dobrze. Troszkę żałuję, że nie miałem więcej sytuacji do rzucania bramek, ale taki jest sport. Trzeba cieszyć się z tego, co jest, a my możemy patrzeć naprawdę pozytywnie na to, jak zagraliśmy z taką liczbą zawodników.