Dołącz z nami do akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje
11.10.2021, 09:59
News Poza boiskiem

Dołącz z nami do akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje

  • Sebastian Kozubek
  • Tekst

Sebastian Kozubek

Klub Sportowy Vive Kielce włącza się w kampanię społeczną #świętokrzyskieNIEhejtuje" zainicjowaną przez wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.

Akcja skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska hejtu. Inicjatywa ma charakter informacyjny i edukacyjny. W ramach akcji odbyły się już m.in. spotkanie z nauczycielami i dyrektorami szkół oraz pokazowa lekcja w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach.

Bardzo istotne jest nagłaśnianie problemu, uświadamianie o jego istnieniu. Wielu młodych ludzi spotyka się ze zjawiskiem prześladowania w sieci, powszechne stało się obrażanie, obelgi i naśmiewanie z innych z różnych powodów. Musimy być świadomi tego, że to zachowania, które mogą negatywne wpłynąć na zdrowie psychiczne innych – mówi Paweł Papaj, Dyrektor Marketingu Łomża Vive Kielce – Nie można być obojętnym, trzeba reagować. Dlatego jako klub chętnie włączyliśmy się do tej kampanii społecznej.

W ramach wsparcia kampanii klub wspólnie z Urzędem Wojewódzkim podejmie wiele inicjatyw informacyjnych i edukacyjnych. Już 13 października, podczas meczu Ligi Mistrzów z Flensburgiem, w holu Hali Legionów stanie stoisko promujące kampanię. Zawodnicy wybiegną na rozgrzewkę w koszulkach promujących akcję #świętokrzyskieNIEhejtuje. W kolejnych dniach i miesiącach zawodnicy Mistrzów Polski wezmą udział w lekcjach o hejcie w kieleckich i świętokrzyskich szkołach. Wizerunek żółto-biało-niebieskich pojawi się również na billboardach, które mają uświadomić skalę zjawiska hejtu w Internecie.

Partnerem akcji jest stowarzyszenie "Sztuka łączenia".