Zapracowany tydzień i prestiżowe zwycięstwo
18.10.2021, 12:23
Młodzież

Zapracowany tydzień i prestiżowe zwycięstwo

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

W ubiegłym tygodniu (od 11 do 17 października) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały aż osiem spotkań. Nie zabrakło wielkich emocji i nerwów do ostatnich sekund gry. Nasi reprezentanci rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Raport zacznijmy od II ligi, w której uczestniczy zespół trenera Aleksandra Litowskiego. Niepokonana jak dotąd drużyna KS Vive Kielce w 5. kolejce zmagań podejmowała SMS ZPRP Kielce. Nasi reprezentanci odnieśli bardzo efektowne oraz prestiżowe derbowe zwycięstwo 31:30.

Choć ostateczny wynik przechylił się na naszą szalę, pierwsza połowa należała do przeciwników, którzy po kwadransie gry wygrywali już 10:4. Falstart nie załamał jednak żółto-biało-niebieskich, którzy rzucili się w pogoń. Dzięki temu, do przerwy dystans zmniejszył się do ledwie dwóch “oczek” (13:15).

Bramki dla naszej drużyny hurtowo zdobywał Faruk Yusuf (11), który w 37. minucie doprowadził do remisu (17:17). Od tego momentu żadna z drużyn nie potrafiła już wypracować sobie większej przewagi, a prowadzenie płynnie przechodziło z rąk do rąk. W decydującym momencie raz jeszcze ciężar gry wziął na siebie Nigeryjczyk, który w ostatniej akcji trafił na wagę zwycięstwa. KS Vive Kielce utrzymał się na prowadzeniu w tabeli, a Faruk Yusuf na fotelu lidera klasyfikacji strzelców (54 bramki/5 meczów).

W Świętokrzyskiej Lidze Juniorów do drużyny Aleksandra Litowskiego dołączyła ekipa Pawła Grecaka złożona z nieco młodszych zawodników. Obie nasze drużyny po raz kolejny pokazały się z bardzo dobrej strony, wygrywając oba mecze.

KS Vive Kielce pod opieką trenera Litowskiego pokonał UKS SMS Wybicki Kielce (36:20). Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w trakcie pierwszego kwadransa. Od wyniku 2:2 w 5. minucie nasi gracze zanotowali serię ośmiu bramek, dzięki czemu osiągnęli prowadzenie 10:2. Reszta spotkania upłynęła na spokojnym kontrolowaniu wyniku i konsekwentnym powiększaniu różnicy. Najwięcej, bo siedem razy, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Barucha. Należy przy tym zaznaczyć, że rywale stawili się w zaledwie dziewięcioosobowym składzie.

O wiele więcej emocji przyniosło starcie drużyny Pawła Grecaka z KSSPR Końskimi. Choć nasi zawodnicy świetnie rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:1 (10. min.), przeciwnicy nie złożyli broni i do przerwy odrobili znaczną część strat (13:16). Co więcej, kwadrans przed końcem gry na tablicy wyników pojawił się remis (20:20), więc starcie miało rozstrzygnąć się w emocjonującej końcówce. Zażarta walka gol za gol trwała niemal do ostatniego gwizdka. Nasi reprezentanci zwycięstwo zawdzięczają trzem bramkom z rzędu zdobytym dwie minuty przed końcową syreną. Na ten cios rywale nie mieli już czasu, by odpowiedzieć. Po osiem goli dla KS Vive Kielce zdobyli Bartłomiej Malarz oraz Jakub Janus.

Jeśli chodzi o ligową tabele, z kompletem pięciu zwycięstw prowadzi w niej drużyna Aleksandra Litowskiego. Drużyna Pawła Grecaka plasuje się w połowie stawki z czterema punktami za jedno zwycięstwo i jedną porażkę po rzutach karnych. Liderem klasyfikacji strzelców jest Krzysztof Barucha (40 bramek/5 meczów).

Bardzo aktywny tydzień mieli również młodsi koledzy juniorów. Na parkiecie zaprezentowały się wszystkie cztery drużyny zgłoszone do Świętokrzyskiej Ligi Młodzików pod egidą Klubu Sportowego Vive Kielce: drużyna numer I (pod opieką trenera Pawła Grecaka), nr II (Tomasza Litwina), nr III (Tomasza Olesińskiego) oraz nr IV (Aleksandra Litowskiego).

Młodzicy rozegrali aż pięć spotkań, bo ostatnia z wymienionych ekip nadrabiała zaległości. Chłopcy Aleksandra Litowskiego w tym tygodniu przystąpili zarówno do pierwszej, jak i drugiej kolejki zmagań. Są to jednak najmłodsi przedstawiciele naszego klubu (rocznik 2008), którzy mierzyli się ze starszymi przeciwnikami. Stąd też dwie porażki: z drużyną ze Staszowa (24:39) oraz Końskich (16:34). Doświadczenie i przetarcie z mocniejszymi rywalami zebrane w tym roku ma zaprocentować w przyszłości.

Niepowodzenia kolegów powetowały jednak pozostałe drużyny, które wygrały trzy kolejne spotkania. Drużyna trenera Olesińskiego pokonała KSSPR Końskie aż 51:18, chłopcy Tomasza Litwina rozbili Wisłę Sandomierz 37:6, a podopieczni Pawła Grecaka triumfowali nad przyjezdnymi ze Staszowa 48:27. Dzięki tym wynikom drużyna KS Vive II Kielce przewodzi obecnie ligowej tabeli. Najskuteczniejszych zawodników poszczególnych meczów można sprawdzić w raporcie poniżej.

Wyniki:

II liga, gr. 4:

KS Vive Kielce - SMS ZPRP III Kielce 31:30 (13:15)
KS Vive Kielce: Błasiński, Salwa, Biela - Urban, Przybylski 5, Pinda 4, Winiarski 1, Stępień, Barucha, O. Trela, Góral, Sęk, Osman, Domagała 7, Yusuf 11, Lubczyński 3
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Juniorów:


UKS SMS Wybicki Kielce - KS Vive Kielce 9:18 (20:36)
KS Vive Kielce: Salwa, Biela, P. Trela - Urban 1, Przybylski 3, Pinda 1, Augustowski, Winiarski 6, Stępień 1, Barucha 7, O. Trela 6, Góral 2, Sęk, Osman 4, Walczyński, Lubczyński 5
Trener: Aleksander Litowski

KS Vive I Kielce - KSSPR Końskie 29:28 (16:13)
KS Vive Kielce: Solnica, Góral - Tarłowski 5, Nyga, Kowalski, Malarz 8, Tkaczyk 2, Malicki 1, Rurarz, Pęczkowicz 2, Janus 8, Kulczycki, Smysło 3, Kargul, Kłosowicz, Nogaj
Trener: Paweł Grecak

Świętokrzyska Liga Młodzików:

KS KORAB OSiR Staszów - KS Vive IV Kielce 39:24 (18:10)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Piotr Kaczmarczyk 10, Mateusz Tkaczyk 7, Franciszek Świtalski 2
Trener: Aleksander Litowski

KSSPR II Końskie - KS Vive III Kielce 18:51 (9:26)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartosz Wąsik 14, Dawid Komisarczyk 12, Karol Szymonek 9
Trener: Tomasz Olesiński

KS Vive II Kielce - SPR Wisła Sandomierz 37:6 (20:1)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Wojciech Durlik 9, Szymon Litwin 6, Jakub Borowiec 5
Trener: Tomasz Litwin

KS Vive I Kielce - KS KORAB OSiR Staszów 48:27 (24:8)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Grdeń 7, Szymon Morawski oraz Jakub Borto (po 6)
Trener: Paweł Grecak

KS Vive IV Kielce - KSSPR Końskie 16:34 (5:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartosz Sobczyk 6 oraz Mateusz Tkaczyk 5
Trener: Aleksander Litowski