Elliot Stenmalm w Kielcach!
19.10.2021, 17:58
News

Elliot Stenmalm w Kielcach!

Szwedzki rozgrywający młodego pokolenia dołączy do ekipy Łomża Vive Kielce. Trwają rozmowy dotyczące ostatecznego obowiązywania kontraktu zawodnika.

Ogłaszamy kolejny transfer wielkiego talentu z Europy! W sezonie 2023/2024 do drużyny Łomża Vive Kielce dołączy szwedzki lewy rozgrywający Elliot Stenmalm – król strzelców młodzieżowych mistrzostw Europy U-19 z 2019 roku, jeden z największych talentów swojej generacji występujący obecnie w Redbergslids IK Göteborg i młodszy brat znanego z Orlen Wisły Płock Philipa Stenmalma (grającego na tej samej pozycji). 19-latek zwiąże się z Mistrzami Polski trzyletnim kontraktem.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że przychodzi do nas kolejny wielki talent – mówi Prezes KS Vive Handball Kielce S. A., Bertus Servaas – Ja i Talant widzimy w nim potencjał na przyszłość i jesteśmy pewni, że jeżeli będzie rozwijał się tak, jak do tej pory, to wyrośnie z niego kompletny zawodnik, z którego będziemy dumni.

Elliot, jego rodzice oraz menadżer byli w Kielcach podczas meczu Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem (wygranym 32:29). Wszyscy dali się poznać jako bardzo serdeczni ludzie. Elliot był zainteresowany relacjami w drużynie, współpracą z trenerem Talantem Dujshebaevem i funkcjonowaniem klubu. Bardzo dobrze mówi po angielsku i cieszy się na możliwość lepszego poznania Kielc.

Transfer Elliota Stenmalma to już szósty z ogłoszonych niedawno informacji o nowych zawodnikach drużyny Łomża Vive Kielce w nadchodzących sezonach, które świadczą o długofalowym planowaniu rozwoju klubu. W ostatnich miesiącach ogłaszaliśmy zakontraktowanie następujących zawodników:

  • prawy rozgrywający Nedim Remili (2022 – 2026)
  • prawy skrzydłowy Benoit Kounkoud (2022 – 2026)
  • środkowy rozgrywający Stas Skube (2022 – 2025)
  • lewy rozgrywający Hassan Kaddah (2023 – 2027)
  • lewy rozgrywający Halil Jaganjac (2022 – 2025).

Trwają rozmowy z obecnym klubem zawodnika, Redbergslids IK Göteborg, dotyczące możliwości przejścia Elliota rok wcześniej. Wówczas jego kontrakt również będzie obowiązywał trzy lata, ale w okresie 2022 – 2025. O finale rozmów poinformujemy wkrótce.