02.11.2021, 18:23
Młodzież

KS Vive Kielce wygrywa… 87:2!

W ostatnim tygodniu października kielecka młodzież rozegrała sześć spotkań. Na uwagę zasługuje zwycięstwo młodzików pod opieką trenera Pawła Grecaka. Młodzi reprezentanci naszego klubu rywali pokonali aż… 87:2!

Zmagania młodzieży w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się od meczów w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów. We czwartek swoje spotkania rozegrały obie ekipy KS Vive Kielce: drużyna Aleksandra Litowskiego pokonała SMS ZPRP Kielce 33:30, podczas gdy ich młodsi koledzy pod opieką Pawła Grecaka przegrali w Sandomierzu 28:36.

Wygraną nad SMS nasi chłopcy zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach gry. Choć prowadzili niemal przez całe spotkanie, rywale doprowadzili do remisu dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Ostatnie sekundy należały jednak do żółto-biało-niebieskich, którzy trafili trzy razy z rzędu. W Sandomierzu zaś Wisła kontrolowała wynik od startu do mety. Choć drużyna Pawła Grecaka ambitnie walczyła, starsi i bardziej doświadczeni rywale dopięli swego. Dla KS Vive Kielce najczęściej rzucał duet Krzysztof Barucha i Konrad Przybylski (po 8 bramek), a dla drugiej drużyny Piotr Tarłowski (również 8 goli).

Ekipa trenera Litowskiego dwa dni po boju w ŚLJ podjęła Grupę Azoty II Tarnów w ramach II ligi. Starcie to dostarczyło nie lada emocji, bo choć pierwsza połowa należała do gości (16:14), kielczanie jeszcze przed 40. minutą odrobili straty (20:20). O losie meczu rozstrzygnąć miała więc pasjonująca końcówka, w której, na szczęście, lepiej poradziła sobie nasza drużyna. Aż osiem bramek w meczu zdobył Jakub Lubczyński, autor dwóch decydujących trafień dla KS Vive Kielce w ostatnich minutach gry (30:29).

W niedzielę na parkiet wybiegli młodzicy. W zawodach zobaczyliśmy trzy nasze zespoły, które zanotowały komplet zwycięstw. W polu pokonanych pozostały ekipy z Końskich, Ostrowca oraz Sandomierza. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniosła drużyna numer jeden pod opieką trenera Grecaka. Kielczanie wygrali… 87:2, a 18 bramek w spotkaniu zdobył Jakub Osuch.

W bieżącym tygodniu (od 1 do 7 listopada) czekają nas kolejne mecze juniorów oraz młodzików.