Młodzicy wygrali Turniej Niepodległościowy w Mielcu
08.11.2021, 12:03
Młodzież

Młodzicy wygrali Turniej Niepodległościowy w Mielcu

Drużyna młodzików KS Vive Kielce pod opieką trenera Pawła Grecaka triumfowała w III Niepodległościowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Ręcznej w Mielcu. W niedzielnym finale kielczanie pokonali Padwę Zamość.

Turniej współorganizowany przez miasto Mielec oraz SPR Stal Mielec rozpoczął się już w piątek, ale ekipa KS Vive Kielce na parkiecie zameldowała się dopiero w niedzielę, kiedy do zmagań przystąpili młodzicy. Rozgrywki w tej kategorii wiekowej toczyły się w systemie 2x15 minut. W fazie grupowej nasi chłopcy mierzyli się z UKS Gryfem Radomyśl Wielkim oraz MKS Biłgorajem.

KS Vive Kielce pewnie wygrał oba starcia w ramach Grupy B (odpowiednio 24:10 i 19:15), dzięki czemu awansował do finału. W nim zmierzył się z najlepszą drużyną drugiej grupy, czyli Padwą Zamość. W decydującym spotkaniu kielczanie zwyciężyli 22:14, prowadząc przez cały mecz, a najlepszym zawodnikiem turnieju w naszym zespole wybrany został Mateusz Ziętal.

Naszymi finałowymi przeciwnikami byli bardzo dobrzy fizycznie zawodnicy z Zamościa. Choć końcowa różnica była dość duża na naszą korzyść, musieliśmy się trochę napocić, by wygrać i to wcale nie było łatwe spotkanie. Padwa w swoim województwie jest na pierwszym miejscu, więc być może spotkamy się jeszcze w Lidze Centralnej. Wyróżnienie w naszej drużynie dostał Mateusz Ziętal, który przez cały dzień mocno napracował się w roli wysuniętego obrońcy w systemie 5-1, dzięki czemu miał też okazję wykorzystać kilka kontrataków skomentował trener Grecak.

Wyniki:

III Niepodległościowy Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej w Mielcu, 7 listopada:

faza grupowa:
KS Vive Kielce - UKS Gryf Radomyśl Wielki 24:10
KS Vive Kielce - MKS Biłgoraj 19:15

finał:
KS Vive Kielce - Padwa Zamość 22:14