16.11.2021, 12:08
Młodzież

Sześć meczów, pięć zwycięstw

Kolejny tydzień rozgrywek (od 8 do 14 listopada) przyniósł pięć zwycięstw młodzieżowych drużyn KS Vive Kielce. Nasi reprezentanci triumfowali zarówno w II lidze, jak i w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów oraz Młodzików.

Drużynę juniorów trenera Aleksandra Litowskiego czekał bardzo intensywny weekend. KS Vive Kielce dzień po dniu mierzył się z HLB Tężnią Busko-Zdrój oraz SPR Wisłą Sandomierz. Pierwszy mecz odbywał się w ramach II ligi, kolejny zaś w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów.

Nasi reprezentanci wygrali oba mecze, które przyniosły mnóstwo emocji. W sobotę chłopcy Aleksandra Litowskiego pokonali drużynę z Buska (30:27), choć do przerwy przegrywali dwiema bramkami (16:18). O zwycięstwie zadecydowała piorunująca końcówka w wykonaniu naszego zespołu oraz osiem bramek Konrada Przybylskiego. Dzień później KS Vive Kielce zwyciężył Wisłę Sandomierz (34:30), prowadząc od startu do mety. Rywale ambitnie gonili, ale kielczanie konsekwentnie utrzymywali przewagę. Sześć razy trafił Krzysztof Barucha.

W Świętokrzyskiej Lidze Juniorów swoje spotkanie rozegrała także drużyna Pawła Grecaka. W derbowym starciu z SMS nasi chłopcy objęli szybkie prowadzenie (7:3, 10. min.), ale rywale jeszcze do przerwy odrobili niemal całość strat (16:17). Druga połowa miała identyczny przebieg. KS Vive Kielce wysforował się (25:19), ale sześć minut przed końcem znów był remis (28:28). Zwycięską bramkę w ostatnich sekundach zdobył dla nas Jakub Janus, a najskuteczniejszy był Bartosz Tkaczyk (6).

Trzy spotkania rozegrali także młodzicy. Po jednym triumfie w ŚLM zanotowali podopieczni trenerów Pawła Grecaka oraz Tomasz Litwina. Pierwsi pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (41:28), drudzy zwyciężyli zaś w wewnętrznych derbach nad KS Vive IV trenera Aleksandra Litowskiego (29:23). "Czwórka" uległa także drużynie z Ostrowca (25:40). Najskuteczniejszych zawodników wszystkich spotkań można sprawdzić w raporcie poniżej.