27.12.2021, 13:56
Młodzież

Juniorzy zakończą rok na podium

Drużyna juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego pokonała AZS Politechnikę Świętokrzyską (31:22), dzięki czemu rok kalendarzowy zakończy na trzecim miejscu w tabeli II ligi. Na parkiecie wystąpili także młodzicy.

W ubiegłym tygodniu (od 20 do 26 grudnia) grupy młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały trzy spotkania. Ostatni raz w tym roku w zmaganiach II ligi udział wzięli juniorzy.

Zespół trenera Litowskiego w bardzo dobrym stylu zakończył tegoroczne rozgrywki, pokonując AZS Politechnikę Świętokrzyską (31:22). Nasi zawodnicy inicjatywę przejęli od pierwszych minut spotkania, po których prowadzili 3:0. W kolejnym fragmencie różnica tylko się powiększała. Rywale nieco strat potrafili odrobić dopiero tuż przed przerwą, na którą drużyny schodziły przy naszym prowadzeniu 17:13.

Po zmianie stron KS Vive Kielce odzyskał rezon, czego efektem siedmiobramkowa seria naszego zespołu i bardzo wysokie prowadzenie na koniec meczu (31:22). Najczęściej trafiali Krzysztof Barucha (osiem bramek) oraz Jakub Pinda i Adam Winiarski (po sześć goli). Dwa punkty zdobyte w meczu z Politechniką zapewniły KS Vive Kielce trzecie miejsce w tabeli przed przerwą zimową.

Oprócz juniorów do gry przystąpili także młodzicy, którzy swoje spotkania toczyli na wyjazdach. Podczas gdy ekipa Tomasza Litwina świetnie poradziła sobie w Sandomierzu, ogrywając Wisłę 38:11, nieco mniej szczęścia mieli podopieczni Dominika Żyły, którzy ulegli w Końskich 23:36. Najskuteczniejszych zawodników wszystkich spotkań można sprawdzić w raporcie poniżej.