10 rzeczy, których życzymy sobie w 2022 roku
01.01.2022, 19:10
News

10 rzeczy, których życzymy sobie w 2022 roku

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Przed nami pełen możliwości rok 2022 i druga część sezonu 2021/2022. Czego życzymy sobie na Nowy Rok? Zapewne każdy z nas ma długą listę życzeń! My skupiamy się na dziesięciu rzeczach, których życzymy wszystkim kibicom drużyny Łomża Vive Kielce i piłki ręcznej w Polsce.

Wszystkim sympatykom Mistrzów Polski w 2022 roku życzymy:

Konsekwencji

Tego w grze nigdy za wiele. Naszej drużynie jeszcze ciut zbyt często zdarza się trwonić wypracowaną ciężko przewagę, co niesamowicie frustruje, gdy z rąk wymyka się zwycięstwo lub duża zaliczka na rewanż. W spotkaniach pierwszej części sezonu z Porto czy z Płockiem bolało to szczególnie dotkliwie. Konsekwencja ważna jest też w budowaniu zespołu na przyszłość i tej akurat nie brakuje. Życzmy sobie więc, by do drużyny Łomża Vive Kielce wciąż dołączali utalentowani gracze, którzy wspólnie z doświadczonymi zawodnikami tworzyć będą silny, energetyczny zespół, zdolny do wygrywania z największymi potęgami piłki ręcznej.

Radości z małych rzeczy

„Ciesz-my-się-zma-łych-rze-czy-bo-wzór-na-szczęś-cie-wnich-za-pi-sa-ny-je-est!” (śmiało można nucić!). Tak jest! Pół żartem, pół serio, będąc kibicami jednej z najlepszych drużyn na świecie, łatwo o tym zapomnieć. Nie doceniamy już ligowych zwycięstw, wymagamy różnicy piętnastu bramek i stuprocentowej skuteczności w ataku. Zadowalają nas już tylko wygrane z Barceloną czy PSG, a na błędy nie ma miejsca. Podczas meczów Ligi Mistrzów Hala Legionów pęka w szwach, a na spotkania PGNiG Superligi ze słabszymi rywalami nie chce nam się przyjść. Nie, nie, nie! Cieszmy się z małych rzeczy. Nie zapominajmy, że tu chodzi o radość z gry, każde podanie, udaną i nieudaną interwencję, emocje i możliwość zdobywania doświadczenia przez młodszych zawodników. Wspieramy zespół Łomża Vive Kielce w każdym meczu i przeżywajmy z nim każdą piłkę i każdą sekundę gry. Nie tylko zwycięstwa, ale także porażki!

Zdrowia

Po dwóch latach pandemii nie trzeba już mówić o tym, jakie jest ważne! Dbajmy o zdrowie swoje i swoich bliskich, przestrzegajmy zasad i szczepmy się, by jak najszybciej wrócić do normalności. Nie chcemy już pustych hal i ciszy! Życzmy sobie także, by naszych zawodników omijały kontuzje. Ile ich już było tylko w ostatnich miesiącach? Rudy, Dani, Alex, Arczi, Olej, Haki… Podczas gdy jedni tygodniami ciężko pracują, by wrócić na parkiet, inni nawet nie mogą pozwolić sobie na przerwę i z zaciśniętymi zębami znoszą ból, dając z siebie wszystko w meczach na najwyższym poziomie. O wielu urazach nie wiemy i nigdy się nie dowiemy, bo i po co? Dzielnych mamy chłopaków i bądźmy z nich dumni, bo czasem nawet przez myśl nam nie przejdzie, ile wysiłku naprawdę kosztuje ich dane spotkanie.

Dobrego terminarza

Grając w rozgrywkach PGNiG Superligi, EHF Ligi Mistrzów i PGNiG Pucharu Polski trudno o komfortowy harmonogram meczów. Granie co dwa dni, z czego dzień pomiędzy meczami spędzony jest w samolocie i autokarach, to już dla naszego zespołu codzienność. Chcąc być najlepszym, trzeba to zaakceptować. Możemy sobie jednak życzyć, by instytucje odpowiedzialne za organizację rozgrywek dogadywały się ze sobą i ustalały możliwie najlepsze terminarze tak, by promować piłkę ręczną, a nie wzajemnie utrudniać sobie pracę.

Dobrej atmosfery

To określenie tak oklepane, że brzmi jak zupełna klisza, jednak tylko ten, kto nigdy nie pracował w zespole, nie doceni jego wagi. Bez chemii, owszem, nadal można działać, ale nic spektakularnego z tego nie będzie. Zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce na parkiecie skoczą za sobą w ogień i z tego możemy być ogromnie dumni! Życzmy sobie, by w klubie i wokół niego zawsze była dobra atmosfera i byśmy zawsze mogli liczyć na wsparcie każdego, kto może przyczynić się do pozytywnych wyników. W rodzinie Łomż Vive Kielce każdy jest mile widziany!

Kibiców

Są najlepsi! Tego udowadniać nikomu nie trzeba, a w dobie pandemii jeszcze bardziej doceniliśmy ich obecność. Z kibicami lepiej się gra – w domu i na wyjazdach. Życzmy sobie, by zawsze byli z nami. Byśmy zabierali na mecze naszych przyjaciół i dzieci, by kolejne pokolenia wychowywały się w Kielcach w pasji do piłki ręcznej. Kielce – This is Handball City! Wspólnie pracujmy na markę miasta zakochanego w najlepszym sporcie na świecie.

Szczęścia

Wszyscy wiemy, że sprzyja lepszym. Czasem piłka o milimetry mija bramkę, a czasem prześlizgnie się tuż po opuszkach palców bramkarza. Niesamowite umiejętności i precyzja? Pewnie! Ale szczęście też! Oby więc sprzyjało drużynie Łomża Vive Kielce w 2022 roku.

Mistrzostwa Polski

Dla nas to wszystko. Bez mistrza nie ma uczestnictwa w Lidze Mistrzów. Nie oddamy go bez walki, choć rywale co roku zbliżają się do nas coraz bardziej. Co sezon bijemy kolejne rekordy i życzymy sobie, by nasza passa trwała nieprzerwanie jeszcze wiele lat!

Rozwoju dyscypliny

Wszyscy gramy razem dla dobra dyscypliny. Chcemy silnych klubów, silnej ligi i silnej reprezentacji. Chcemy, by piłka ręczna rosła w siłę, by przyciągała na trybuny i przed telewizory rzesze kibiców w Polsce i za granicą. Życzmy sobie współpracy krajowych instytucji, które wspólnymi siłami powinny tworzyć warunki do rozwoju młodych talentów. Życzmy sobie dobrych występów naszych zawodników na EHF EURO 2022, szczególnie reprezentacji Polski, która już za rok wspólnie ze Szwecją będzie gospodarzem mistrzostw świata.

Szacunku

Do siebie, do rywala, do ciężkiej pracy wykonywanej codziennie w wielu klubach. Przez tych, których widać i tych, których nie widać. Szanujmy to, co mamy, bo szybko możemy to stracić!