18.01.2022, 15:38
News raport zdrowotny

Raport zdrowotny drużyny Łomża Vive Kielce

Mistrzowie Polski wrócili do treningów. W Kielcach przebywa sześciu zawodników: od poniedziałku Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Damian Domagała, Cezary Surgiel i Igor Karačić, a dziś do drużyny dołączył Faruk Yusuf. Klubowy fizjoterapeuta Tomasz Mgłosiek relacjonuje stan zdrowia zawodników zespołu Łomża Vive Kielce.

 

Alex Dujshebaev

Kapitan drużyny Łomża Vive Kielce zmaga się z urazem stawu barkowego. Przerwa świąteczno-zimowa poświęcona została na doleczenie kontuzji.

Teraz musimy mądrze wprowadzić go w trening – mówi Tomasz Mgłosiek – Myślę, że jego indywidualna praca to kwestia tygodnia. Potem chcemy już wprowadzić Alexa w normalny trening, stopniując obciążenia.

Haukur Thrastarson

Rozgrywający przebywa w Islandii, gdzie przechodzi rehabilitację. Prawdopodobnie dołączy do zespołu najpóźniej za dwa tygodnie.

To taka rehabilitacja po rehabilitacji, by Haki lepiej czuł nogę i mniej się o nią obawiał – tłumaczy Mgłosiek – To dla niego trudny moment, bo czuje, że jego możliwości są hamowane przez przebytą kontuzję. Ważne jest teraz wsparcie jego rodziny i bliskich, więc nie naciskaliśmy na to, by rehabilitacja odbywała się w Kielcach. Gdy islandzki lekarz uzna, że Haki jest gotowy, to wróci do nas i to będzie znaczyło, że może trenować na pełnych obrotach.

Daniel Dujshebaev

Dani nie zgłasza żadnych problemów w zakresie kolana, rehabilitacja została przeprowadzona pomyślnie. W ostatnich dniach zawodnik przechodził jednak mocną infekcję gardła i nie trenował.

Będziemy musieli na niego uważać, pierwszy trening był dla niego bardzo lekki, chodzi tyko o pobudzenie, przepompowanie krwi – komentuje klubowy fizjoterapeuta.

Tomasz Gębala

Rozgrywający wykorzystał przerwę na zabieg rekonstrukcji chrząstki stawowej kolana. Najbliższe dwa tygodnie spędzi w Trójmieście, gdzie przechodzi rehabilitację.

Teraz liczy się przede wszystkim jego komfort, więc tak jak w przypadku Hakiego nie naciskaliśmy, żeby wracał – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek – Mam kontakt z fizjoterapeutą, z którym pracuje Tomek. Czekamy na wizytę kontrolna u doktora Owczarskiego, który powie, kiedy mniej więcej Tomek będzie mógł wrócić na boisko. Myślę, że trzeba liczyć około trzech miesięcy. Tomek bardzo ładnie się goi, noga nie puchnie, jest więc duża szansa, że zobaczymy go na boisku jeszcze w tym sezonie.

Damian Domagała

Obrotowy jest po urazie nadgarstka, w którym miał pęknięcie kości, przechodzi okres rekonwalescencji.

Damian wrócił tydzień temu do treningów siłowych i jest na dobrej drodze do powrotu do pełni formy. Nie widzę przeszkód we wznowieniu treningów z resztą drużyny – mówi fizjoterapeuta.