17.02.2022, 15:02
Młodzież

Juniorzy w walce o półfinał Mistrzostw Polski

Drużyna juniorów KS Vive Kielce pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego w piątek (18 lutego) rozpocznie walkę o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Kielczanie wezmą udział w turnieju fazy 1/4 finału w Legnicy, gdzie ich przeciwnikami będą Siódemka Huras Legnica, Gwardia Opole oraz Anilana Łódź.

Przypomnijmy sobie drogę, jaką do tej pory przeszła ekipa juniorów. Rundę jesienną podopieczni trenera Litowskiego zwieńczyli zwycięstwem w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów, co zapewniło im awans na szczebel krajowy. Następnie, już po przerwie zimowej, kielczanie triumfowali w ogólnopolskich turniejach w Tarnowie oraz Kwidzynie, pewnie awansując do kolejnych faz Mistrzostw Polski. Najlepszym strzelcem zespołu jest jak dotąd Szymon Wiaderny, który w sześciu spotkaniach rzucił 40 bramek. 

O awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów nasza drużyna będzie walczyć w Legnicy w jednym z dwóch ćwierćfinałowych turniejów. KS Vive Kielce zmierzy się kolejno z Gwardią Opole, Siódemką Huras Legnica oraz z Anilaną Szkołą Gortata Łódź. Do fazy medalowej awansują dwa najlepsze zespoły. Co ważne, ze wszystkich spotkań będzie prowadzona transmisja online (link).

Terminarz turnieju (18-20 lutego, Legnica):

Piątek

15.00: KS Vive I Kielce – Gwardia II Opole
17.00: Siódemka Huras Legnica – Anilana Szkoła Gortata Łódź

Sobota

10.00: Anilana Szkoła Gortata Łódź – KS Vive I Kielce
12.00: Siódemka Huras Legnica – Gwardia II Opole

Niedziela

10.00: Gwardia II Opole – Anilana Szkoła Gortata Łódź
12.00: Siódemka Huras Legnica – KS Vive I Kielce