15.03.2022, 11:59
Młodzież

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych dla kielczan

Zawodnicy KS Vive Kielce zwyciężyli w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych. Co więcej, na czele tabeli znalazła się nie jedna, a dwie kieleckie drużyny! Ekipa trenera Pawła Grecaka jest już pewna awansu na szczebel krajowy, chłopców Dominika Żyły czekają zaś baraże.

Podczas gdy juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego wywalczyli tytuł Mistrzów Polski (szczegóły), ich młodsi koledzy rywalizowali w niższych kategoriach wiekowych. W ubiegłym tygodniu (od 7 do 13 marca) młodzieżowe drużyny KS Vive Kielce rozegrały trzy spotkania na arenie wojewódzkiej.

W świetnym stylu rozgrywki w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych zakończyły drużyny trenerów Dominika Żyły oraz Pawła Grecaka. KS Vive I Kielce pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 50:23, a KS Vive II Kielce rozbił AZS UJK Kielce 49:19.


Oba nasze zespoły na koniec ligowych zmaganiach nie miały sobie równych i zgromadziły po 21 punktów. O ostatecznym zwycięstwie KS Vive II Kielce zadecydował lepszy bilans w wewnętrznych derbach. Końcowa klasyfikacja ma o tyle duże znaczenie, że zwycięzcy są już pewni awansu do Mistrzostw Polski, podczas gdy druga drużyna o promocję na szczebel krajowy walczyć będzie w barażach (zaplanowane na 26 marca).

Oprócz juniorów młodszych na parkiecie zameldowali się także młodzicy. Drużyna pod opieką trenera Tomasza Litwina stoczyła wyrównany bój z rywalami ze Staszowa. Ostatecznie triumfowali przeciwnicy (29:26), ale nasz zespół ani na moment nie poddał się wobec prowadzenia rywali.

Pełen raport wyników oraz najlepszych strzelców poszczególnych spotkań można sprawdzić poniżej.

Junior młodszy

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 10. kolejka (na 10), 11 i 13 marca:

KS Vive I Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 50:23 (23:10)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Olaf Trela 9 oraz Jakub Sęk 8
Trener: Dominik Żyła

KS Vive II Kielce - AZS UJK Kielce 49:19 (20:10)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 16 oraz Piotr Tarłowski 10
Trener: Paweł Grecak

Młodzik

Świętokrzyska Liga Młodzików, 17. kolejka (na 18), 13 marca:

KS Vive II Kielce - KS KORAB OSiR Staszów 26:29 (10:14)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Szymon Litwin 8 oraz Wojciech Pyczek 7
Trener: Tomasz Litwin