18.03.2022, 14:56
News Poza boiskiem

Zagłosuj na Alexa! Może zostać najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie!

Kapitan drużyny Łomża Vive Kielce jest w elitarnym gronie nominowanych do tytułu Najlepszego Piłkarza Ręcznego na Świecie (IHF Male World Player of The Year). Głosować można tylko do 28 marca!

Kapitan i rozgrywający drużyny Łomża Vive Kielce, Alex Dujshebaev, w oczach wielu kibiców z pewnością już to miano ma, ale teraz może otrzymać je oficjalnie od IHF! Mowa o tytule Najlepszego Piłkarza Ręcznego na Świecie 2021, do którego nasz zawodnik został nominowany. Głosowanie trwa tylko do 28 marca.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy najpierw założyć konto na portalu IHF (procedura jest szybka i łatwa):

Zaloguj się do portalu IHF

Po założeniu konta zagłosować można tutaj:

Zagłosuj na Alexa

Na liście pięciu zawodników, którzy zostali nominowani do tytułu IHF World Player of the Year, obok Alexa Dujshebaeva są: Niklas Landin (THW Kiel), Mathias Gidsel (GOG Gudme), Ludovic Fabregas (Barça) oraz Jim Gottfridsson (SG Flensburg-Handewitt).

W przeszłości dwukrotnie Najlepszym Piłkarzem Ręcznym na Świecie wybierany został obecny trener drużyny Łomża Vive Kielce i ojciec Alexa, Talant Dujshebaev (1994, 1996). W 2009 roku tytuł ten przypadł byłemu zawodnikowi Mistrzów Polski, Sławomirowi Szmalowi.