19.04.2022, 11:22
Młodzież

II liga zmierza ku końcowi

W trakcie świątecznego tygodnia (od 11 do 17 kwietnia) juniorzy KS Vive Kielce rozegrali przedostatnie starcie w ramach rozgrywek II ligi. Drużyna trenera Aleksandra Litowskiego przegrała na wyjeździe z AZS AGH Kraków 19:33 (10:15).

Rywale z Krakowa musieli wygrać, by zachować szanse na dalszą walkę o końcowe zwycięstwo w tabeli. Wyżej notowani przeciwnicy od pierwszej chwili nie chcieli pozostawić nic przypadkowi i już po dziesięciu minutach prowadzili nad kielczanami 5:2. Do końca pierwszej połowy ich przewaga wzrosła do pięciu trafień (15:10), a na mecie spotkania dystans wyniósł czternaście "oczek" (33:19).

Najskuteczniejszymi zawodnikami po naszej stronie był tercet złożony z graczy na co dzień występujących w pierwszej drużynie Łomża Vive Kielce: Damian Domagała rzucił pięć bramek, Faruk Yusuf cztery, a Cezary Surgiel trzy.

Przegrana w Krakowie nie pozbawiła kielczan trzeciego miejsca w ligowej tabeli na jeden mecz przed końcem rywalizacji. Ostatnia seria zapowiada się fascynująco, bo KS Vive Kielce uda się do Buska Zdrój, gdzie w meczu z HLB Tężnią rozstrzygnie się sprawa najniższego miejsca na podium. Przed ostatnią kolejką obie drużyny mają równą liczbę punktów. Spotkanie zaplanowano na 24 kwietnia.

II liga, 26. kolejka, 14 kwietnia

AZS AGH Kraków - KS Vive Kielce 33:19 (15:10)

KS Vive Kielce: Błasiński, Biela - Urban, Przybylski 2, Winiarski, Trela 1, Michalczyk 1, Walczyński, Osman 2, Domagała 5, Malczak, Yusuf 4, Surgiel 3, Pakaszewski 1
Trener: Aleksander Litowski