25.04.2022, 13:47
Młodzież

Awans dla młodzików, koniec sezonu dla juniorów

Ostatni mecz w sezonie 2021/2022 rozegrali juniorzy KS Vive Kielce. Zespół pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego w ostatniej kolejce II ligi rywalizował w Busku-Zdroju. W tym samym czasie młodzicy rozpoczęli zmagania w Pucharze ZPRP, w pierwszym etapie rozgrywek ogólnokrajowych.

Drużyna juniorów trenera Aleksandra Litowskiego zakończyła w sobotę bardzo udany sezon. Wszystko za sprawą rozgrywek Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie nasi reprezentanci okazali się najlepszą ekipą w kraju. Rywalizacja wśród juniorów była najważniejszym celem sezonu, ale równocześnie toczyły się zmagania II ligi, które właśnie dobiegły końca.

KS Vive Kielce pojechał do Buska-Zdrój, by zmierzyć się z HLB Tężnią. Obie drużyny do ostatniej chwili walczyły o trzecie miejsce na koniec rozgrywek, a przed meczem zgromadziły równą liczbę punktów. Ostatecznie najniższe miejsce na drugoligowym podium powędrowało do rywali z Buska, którzy zwyciężyli na własnym parkiecie 31:24. Gospodarze prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Po kieleckiej stronie najskuteczniejszy był Igor Malczak (7 bramek).

W Zamościu natomiast rozpoczął się Puchar ZPRP Młodzików. Zwycięzcy Świętokrzyskiej Ligi Młodzików, KS Vive I Kielce pod opieką trenera Pawła Grecaka, wziął udział w turnieju eliminacyjnym fazy 1/16 finału. Od piątku do niedzieli kielczanie zmierzyli się kolejno z UKS TSR Orawą, MOSiR Bochnią oraz Padwą Zamość.

Nasza drużyna świetnie rozpoczęła turniej, odnosząc dwa bardzo wysokie zwycięstwa. W meczach z Orawą (41:31) oraz Bochnią (39:27) błyszczał duet Jakub Grdeń oraz Jakub Borto. Pierwszy w trakcie 120 minut zdobył 19 bramek, drugi dołożył o dwie mniej.

O końcowym triumfie w turnieju zadecydowało spotkanie z gospodarzami, którzy przystępując do meczu także mieli na koncie dwie wygrane. MKS Padwa Zamość zwyciężyła 29:23, choć jeszcze w 40. minucie był remis po 21. Gospodarze w ostatnim fragmencie zachowali więcej zimnej krwi, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce przed własną publicznością. KS Vive Kielce uplasował się na drugiej lokacie, która także zapewniła nam awans do kolejnej fazy.

Komplet wyników oraz najskuteczniejszych strzelców poszczególnych spotkań można znaleźć w raporcie poniżej.

II liga, 22. kolejka, 23 kwietnia:

HLB Tężnia Busko-Zdrój - KS Vive Kielce 31:24 (16:12)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Igor Malczak 7, Olaf Trela 6 oraz Mateusz Pakaszewski 4
Trener: Aleksander Litowski

Puchar ZPRP Młodzików, 1/16 finału, 22-24 kwietnia:

KS Vive I Kielce - UKS TSR Orawa 41:31 (17:15)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Grdeń, Jakub Borto (po 10)
Trener: Paweł Grecak

MOSiR I Bochnia - KS Vive I Kielce 27:39 (12:16)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Grdeń 9, Jakub Borto 7, Maciej Wiśniewski 5

MKS Padwa I Zamość - KS Vive I Kielce 29:23 (13:11)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Grdeń 7, Szymon Morawski 4