02.05.2022, 17:39
Młodzież

Juniorzy młodsi zagrają w ćwierćfinale

Jeden z dwóch zespołów juniorów młodszych pod egidą KS Vive Kielce awansował do 1/4 finału Mistrzostw Polski. W trakcie weekendowych turniejów eliminacyjnych podopieczni trenera Dominika Żyły zajęli drugie miejsce, podczas gdy drużyna Pawła Grecaka zmagania zakończyła na trzeciej lokacie.

Oba nasze zespoły o awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rywalizowały przed własną publicznością. Od 29 kwietnia do 1 maja areną zmagań młodych szczypiornistów była Hala Legionów.

Piątkowe mecze otwarcia zwykły odgrywać kluczową rolę, bo "ustawiają" dalszy przebieg turnieju. Jako pierwszy na parkiet wybiegł zespół KS Vive II Kielce prowadzony przez trenera Pawła Grecaka. Nasi reprezentanci wygrali bardzo zacięte starcie z Gwardią Opole (30:28) m.in. dzięki jedenastu bramkom Piotra Tarłowskiego. Jeszcze bardziej wyrównana rywalizacja czekała na graczy Dominika Żyły. By wyłonić lepszego w ich spotkaniu z Górnikiem Zabrze, potrzeba było rzutów karnych (28:28). W serii "siódemek" zwyciężyli goście.

Nieco mniej emocji przyniosła sobota, bo oba spotkania z udziałem kielczan zakończyły się dość wysokimi zwycięstwami jednej z drużyn. KS Vive I Kielce wysoko ograł Spartę Oborniki (33:26), notując świetny początek drugiej połowy. KS Vive II Kielce uległ niestety Kusy Szczecin (30:38). Rywale utrzymywali się na niewielkim prowadzeniu przez cały mecz, a wysoką różnicę zbudowali dopiero w ostatnim kwadransie.

Losy awansów rozstrzygnęły się w niedzielę. Najpierw swój mecz z Azotami Puławy bardzo pewnie wygrał KS Vive II Kielce (40:27), ale wynik w drugim spotkaniu Grupy L sprawił, że zarówno kielczanie, jak i drużyny ze Szczecina oraz Opola zmagania zakończyły z równą liczbą punktów (po 6). Niestety, ze wszystkich ekip najgorszy bilans bramkowy w meczach bezpośrednich miała właśnie nasza drużyna, dlatego to ona zajęła trzecie miejsce, kończąc swój udział w Mistrzostwach Polski.

Na szczęście druga z naszych ekip nie musiała oglądać się na rywali i wysoka wygrana nad Pałacem Młodzieży Tarnów (38:21) zapewniła kielczanom awans do kolejnej rundy. Podopieczni trenera Dominika Żyły losy spotkania rozstrzygnęli już po pierwszej połowie, a siedem punktów na koniec rywalizacji dało im drugą lokatę w stawce.

W ramach ćwierćfinału nasza drużyna pojedzie do Gdańska, gdzie zmierzy się z gospodarzami, czyli SPR Port-Service Wybrzeżem Gdańsk, MKS Kusy Szczecin oraz MTS Kwidzyn.

Pełen raport wyników oraz najskuteczniejszych zawodników poszczególnych spotkań można znaleźć poniżej.

Grupa I

KS Vive I Kielce  - SPR Górnik I Zabrze 28:28 (16:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Pinda 8, Mateusz Pakaszewski oraz Olaf Trela (po 5)
Trener: Dominik Żyła

KS Vive I Kielce – SKF KPR Sparta Oborniki 33:26 (16:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Pinda 12, Olaf Trela 7

KS Vive I Kielce – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 38:21 (21:12)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Pinda i Wiktor Augustowski (po 6)

Tabela turnieju:
1. SPR Górnik I Zabrze, 8 punktów
2. KS Vive I Kielce, 7
3. SKF KPR Sparta Oborniki, 3
4. MKS Pałac Młodzieży Tarnów, 0

Grupa L

KS Vive II Kielce  - Gwardia I Opole 30:28 (15:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Piotr Tarłowski 11, Bartłomiej Malarz 5
Trener: Paweł Grecak

KS Vive II Kielce – MKS Kusy Szczecin 30:38 (16:18)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 12, Piotr Tarłowski oraz Marcel Latosiński (po 4)

KS Vive II Kielce – Azoty Puławy II 40:27 (18:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Piotr Tarłowski 11, Olaf Tobera 9

Tabela turnieju:
1. MKS Kusy Szczecin, 6 punktów
2. Gwardia I Opole, 6
3. KS Vive II Kielce, 6
4. Azoty Puławy II, 0