09.05.2022, 14:08
Młodzież

Udany turniej dla młodzików

Drużyna młodzików KS Vive Kielce pod opieką trenera Pawła Grecaka awansowała do najlepszej ósemki Pucharu ZPRP. Na turnieju eliminacyjnym w Legnicy nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce.

Zmagania toczyły się od piątku do niedzieli (od 6 do 8 maja). Nasza drużyna o awans do kolejnej rundy Pucharu ZPRP Młodzików rywalizowała z gospodarzami, czyli MSPR Siódemką-Huras Legnica, Dwójką Czersk oraz TS Zewem Świebodzin.

Żółto-biało-niebiescy najtrudniejsze zadanie wylosowali już na samym początku. W inauguracyjnym spotkaniu drużyna Pawła Grecaka zmierzyła się miejscowymi, który przy wsparciu własnej publiczności zwyciężyli 46:33.

W obliczu porażki decydujące okazało się drugie spotkanie. Kielczanie musieli je wygrać, by zachować szanse na awans. Na szczęście nasi reprezentanci świetnie poradzili sobie w meczu pod dużą presją i po wyrównanej grze pokonali Dwójkę Czersk 22:20.

Kropką nad "i" był niedzielny triumf nad TS Zewem Świebodzin 31:22. Aż dwanaście bramek w spotkaniu zdobył Jakub Borto, który wraz Jakubem Grdeniem najczęściej trafiał do siatek rywali na przestrzeni weekendu. Pierwszy z zawodników KS Vive Kielce rzucił w turnieju 25 bramek, drugi - 24. Dzięki kolejnemu zwycięstwu KS Vive Kielce zapewnił sobie drugą lokatę na koniec zmagań i promocję do najlepszej ósemki rozgrywek.

Puchar ZPRP Młodzików, 1/8 finału, 6-8 maja, Legnica:

MSPR Siódemka-Huras Legnica - KS Vive I Kielce 46:33 (21:17)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Borto 8 oraz Jakub Grdeń 7
Trener: Paweł Grecak

KS Vive I Kielce - Dwójka Czersk 22:20 (11:8)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Grdeń 8 oraz Jakub Borto 5

TS Zew Świebodzin - KS Vive I Kielce 22:31 (12:15)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Borto 12 oraz Jakub Grdeń 9