15.05.2022, 19:06
Młodzież

Juniorzy młodsi awansowali do Final4!

Juniorzy młodsi KS Vive Kielce pod wodzą trenera Dominika Żyły zagrają o medale Mistrzostw Polski! Kielczanie zajęli drugie miejsce w ćwierćfinałowym turnieju w Gdańsku i już niedługo zagrają w decydującej fazie Final4.

Nasi reprezentanci świetnie rozpoczęli eliminacyjny turniej w Gdańsku, bo w pierwszych minutach spotkania z Kusym Szczecin zanotowali serię trzech bramek i momentalnie objęli prowadzenie. Wraz z biegiem pierwszej połowy rywale odrobili jednak straty, a tuż przed zejściem do szatni przejęli nawet pałeczkę liderów (15:14). Na szczęście po powrocie do gry nasza drużyna udanie zareagowała na ofensywę przeciwników i w pewnym momencie zdobyła siedem z kolejnych ośmiu bramek, które wpisano do meczowego protokołu. Zdobyta w ten sposób przewaga wystarczyła do końcowego zwycięstwa (40:31).

Następnego dnia podopieczni trenera Żyły znów dobili do granicy czterdziestu bramek. W bardzo otwartym spotkaniu przeciwko gospodarzom, PORT SERVICE Wybrzeże Gdańsk, kolejne gole padały w ekspresowym tempie, a do przerwy obie ekipy zgodnie trafiły po dwadzieścia razy. W drugiej partii kielczanie wciąż potrafili zachować skuteczność, ale również zacieśnili szyki obronne. Dzięki temu nasi reprezentanci potrafili zdobywać bramki seriami, a końcowa przewaga sięgnęła siedmiu trafień (40:33).

Przystępując do niedzielnego meczu z MTS Kwidzyn, KS Vive Kielce był już zatem pewny awansu do finałowego turnieju Final4. Ostatnie spotkanie lepiej rozpoczęli przeciwnicy, którzy zdobyli cztery premierowe trafienia (4:0). Nasza drużyna błyskawicznie odrobiła jednak straty i kolejne minuty upływały w rytmie wymiany ciosów gol za gol. Pełna godzina gry nie wystarczyła do wyłonienia lepszego (35:35), dlatego o końcowym zwycięstwie i zarazem o triumfie w turnieju zadecydowała seria rzutów karnych. W konkursie “siódemek” lepsi okazali się gracze z Kwidzyna, ale drugie miejsce w tabeli zapewniło KS Vive Kielce udział w półfinale Mistrzostw Polski.

Najskuteczniejszym zawodnikiem weekendu w żółto-biało-niebieskich barwach był Mateusz Pakaszewski. Rozgrywający w trzech spotkaniach zdobył 26 bramek.

juniormłodszy_żyła-2022

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, 1/4 finału, 13-15 maja, Gdańsk:

MKS Kusy Szczecin - KS Vive I Kielce 31:40 (15:14)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Pakaszewski 10, Jakub Pinda 9 oraz Kacper Olczyk 7
Trener: Dominik Żyła

PORT SERVICE Wybrzeże I Gdańsk - KS Vive I Kielce 33:40 (20:20)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Pakaszewski 11, Kacper Olczyk 7, Jakub Pinda 6

KS Vive I Kielce - MTS Kwidzyn 35:35 k. 2:4 (17:18)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Igor Malczak 10, Kacper Olczyk 9 oraz Jakub Pinda 8