23.05.2022, 12:17
Młodzież

Nasi młodzicy trzecią drużyną w Polsce

Drużyna młodzików KS Vive Kielce, którą przez cały sezon prowadził trener Paweł Grecak, zdobyła brązowy medal Pucharu ZPRP! Nasi reprezentanci pokonali w niedzielę MKS Padwę Zamość (25:21). To drugi medal zdobyty przez kielecką młodzież w sezonie 2021/2022.

Pierwsze dni finałowego turnieju w Ostrołęce opisywaliśmy TUTAJ. Żółto-biało-niebiescy udanie przeszli przez fazę zasadniczą, ale przegrali w półfinale z rywalami z Legnicy. Efektem, w starciu o brązowy medal KS Vive Kielce zmierzył się z Padwą Zamość. Co ciekawe, kielczanie rywalizowali już z tymi przeciwnikami na inaugurację zawodów. Wówczas lepsi okazali się rywale.

Na szczęście w niedzielę doszło do udanego rewanżu. Nasza drużyna bardzo dobrze otworzyła mecz, bo już po kwadransie gry było 10:5 dla kielczan. Taką samą różnicą zakończyła się cała pierwsza połowa (15:10). Po zmianie stron rywale próbowali odrabiać straty, ale dystans dzielący obie ekipy utrzymywał się na równym poziomie. Nasi reprezentanci konsekwentnie pilnowali wypracowanej zaliczki, która w ostatecznym rozrachunku zapewniła im brązowy medal Pucharu ZPRP Młodzików (25:21)!

To już drugi medal kieleckich grup młodzieżowych w sezonie 2021/2022. Młodzicy dołączyli do juniorów KS Vive Kielce, którzy kilka miesięcy temu wywalczyli tytuł Mistrzów Polski. To jednak nie koniec emocji, bo w bieżącym tygodniu (w weekend od 27 do 28 maja) o podium Mistrzostw Polski powalczą również juniorzy młodsi.

Puchar ZPRP Młodzików powędrował do rąk półfinałowych pogromców kielczan, czyli MSPR Siódemki-Huras Legnicy. Zawodnicy KS Vive Kielce odebrali dwa wyróżnienia indywidualne: tytuł MVP turnieju przyznano Jakubowi Osuchowi, w najlepszej "siódemce" zmagań znalazł się natomiast Filip Łapot.