26.05.2022, 13:49
Młodzież

Juniorzy młodsi zagrają o medale we własnej hali (transmisja)

Juniorzy młodsi KS Vive Kielce pod opieką trenera Dominika Żyły awansowali do Final4 Mistrzostw Polski. Decydujący turniej, podczas którego rozstrzygną się medale, odbędzie się w Kielcach, w hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72. Zapraszamy do kibicowania już od piątku!

By dostać się do półfinału Mistrzostw Polski, kieleccy juniorzy młodsi musieli przebyć długą drogę. Pierwszym krokiem była czołowa lokata w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych, dzięki czemu nasi reprezentanci wywalczyli bilet na szczebel centralny. W rozgrywkach ogólnopolskich podopieczni trenera Żyły udanie przebrnęli przez trzy turnieje eliminacyjne, by wreszcie awansować do strefy medalowej.

O najwyższe lokaty żółto-biało-niebiescy zagrają przed własną publicznością. Turniej Final4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych odbędzie się w Kielcach, w hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72. Zmagania trwać będą od piątku do soboty (od 27 do 28 maja). Oprócz gospodarzy na parkiecie zobaczymy także zespoły MTS Kwidzyn, SPR Górnik Zabrze oraz SMS Zagłębie Lubin.

W półfinałach, które odbędą się w piątek po południu, kwidzynianie zmierzą się z drużyną z Lubina, a KS Vive Kielce podejmie Górnik Zabrze. Decydujące spotkania zaplanowano na sobotę. Wszystkie mecze będzie można śledzić na żywo dzięki transmisji w serwisie YouToube (link).

plakat_jm

Dziękujemy sponsorom turnieju, którymi są: MOSiR Kielce z dyrektorem Przemysławem Chmielem, MSOS Kielce z dyrektorem Tomaszem Olesińskim, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej, Stalkor, Opara Budownictwo, Forbuild, Vigo, Alma Alpinex, Bartłomiej Wiatkowski, Piekarnia Białogon, Nieruchomości Ryszard Grzyb, Specjały Świętokrzyskie, Awex Daleszyce oraz 4ECO, Dafi, Trzuskawica S.A.

Terminarz Final4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Kielcach:

27 maja, piątek:
16.00: MTS Kwidzyn - SMS Zagłębie Lubin
17.30: ceremonia oficjalnego rozpoczęcia turnieju
18.30: KS Vive Kielce - SPR Górnik Zabrze

28 maja, sobota:

11.00: mecz o 3. miejsce
13.00: finał
15.00: ceremonia medalowa

Wszystkie mecze będą transmitowane w serwisie YouToube na kanale Tvsportspl (LINK).