28.05.2022, 14:59
Młodzież

Srebrny medal Mistrzostw Polski dla KS Vive Kielce!

Juniorzy młodsi KS Vive Kielce pod opieką trenera Dominika Żyły wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Polski! W wielkim finale zwyciężył MTS Kwidzyn (30:25). To już trzeci krążek dla grup młodzieżowych KS Vive Kielce w sezonie 2021/2022: wcześniej złoto wywalczyli juniorzy, a młodzicy brąz.

W sobotę doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w turnieju Final4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Hala przy ul. Krakowskiej 72 wypełniła się kibicami zainteresowanych drużyn, którzy stworzyli świetną atmosferę dla młodych zawodników.

Zanim rozegrano wielki finał, sprawę brązowego medalu rozstrzygnęły między sobą SMS Zagłębie Lubin oraz Górnik Zabrze. Początkowo inicjatywę w meczu przejęli Ślązacy, którzy do przerwy prowadzili dwiema bramkami (12:10). Choć nie była to wysoka zaliczka, po zmianie stron Górnicy nie pozwolili już rywalom na odwrócenie losów spotkania i do mety dotarli z identyczną przewagą, co po pierwszej połowie (35:33).

Wielu emocji dostarczyło także spotkanie, którego stawką było Mistrzostwo Polski. Od pierwszych minut KS Vive Kielce oraz MTS Kwidzyn solidarnie zdobywały bramkę za bramką aż wreszcie po kwadransie gry pierwszy raz większą zaliczkę zbudowali goście (7:5). Od tego momentu wiatr w żagle złapali kielczanie, którzy jeszcze przed przerwą przechylili szalę na swoją stronę (14:12).

Po powrocie do gry nasi reprezentanci ambitnie walczyli, by jak najdłużej utrzymać wypracowaną przewagę. Goście napierali jednak z całych sił i dziesięć minut po przerwie końcu dopięli celu (19:19). Niestety, MTS Kwidzyn nie zamierzał poprzestać tylko na wyrównaniu. Minęło kolejne pięć minut, a goście objęli prowadzenie (21:20), a następnie z każdą chwilą dystans dzielący obie ekipy rósł na ich korzyść. Ostatecznie wynik zatrzymał się na 30:25 dla nowych Mistrzów Polski Juniorów Młodszych, MTS Kwidzyn.

Podczas ceremonii wręczenia nagród zawodnicy KS Vive Kielce otrzymali również wyróżnienia indywidulane. Miano MVP turnieju powędrowało w ręce Jakuba Pindy, a w najlepszej "siódemce" zawodów znaleźli się Jakub Sęk (lewe skrzydło) oraz Mateusz Pakaszewski (obrotowy).

Turniej podsumował Prezes KS Vive Kielce, Marian Urban - Chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom oraz trenerom za wspaniałą walkę. Wszyscy jesteście zwycięzcami, bo sam udział w turnieju Final4 jest wielką sprawą. Chciałbym też podziękować kibicom, sponsorom oraz rodzicom, którzy pomogli nam stworzyć razem to widowisko. Wszystkim drużynom życzę samych sukcesów w przyszłości.