02.06.2022, 12:47
News Poza boiskiem Autor: Patryk Ptak

Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Andreas Wolff, Tomasz Gębala, Arkadiusz Moryto z okazji Dnia Dziecka odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Zawodnikom towarzyszył kierownik kliniki ortopedii i traumatologii i jednocześnie nasz klubowy lekarz, Rafał Wójcicki.

Z okazji Dnia Dziecka zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce odwiedzili pacjentów na oddziałach chirurgii, traumatologii i ortopedii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dzieci były zaskoczone, ponieważ zupełnie nie spodziewały się wizyty swoich idoli w tym dniu. Rozpoznawały zawodników i chętnie robiły sobie wspólne zdjęcia. Każdy z młodych pacjentów otrzymał medal „Mały Mistrz” oraz zestaw słodyczy od naszego Partnera, firmy Lewiatan.

Andreas Wolff, Tomasz Gębala i Arkadiusz Moryto rozmawiali z małymi pacjentami, dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi z kontuzjami, przebytymi etapami leczenia i rehabilitacji, co dodało dzieciom otuchy i siły do dalszej walki. 

Takie spotkania są bardzo potrzebne – mówi rozgrywający Łomża Vive Kielce, Tomasz Gębala – Jesteśmy osobami rozpoznawalnymi i przede wszystkim wiemy, przez co przechodzą te dzieci. Sam tak wielokrotnie leżałem w szpitalu. To nie jest łatwe, każde minimalne wsparcie dla nich może pomóc, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i chętnie biorę w tym udział.